با به‌روز رسانی گوگل همیشه ایمن بمانید

شرکت گوگل چه برنامه‌ریزی برای ارائه به‌روز رسانی‌های خود دارد و این به‌روز رسانی‌ها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

با به‌روز رسانی گوگل همیشه ایمن بمانید

به گزارش کلیک، بعد از یافتن اشکال فاجعه‌آمیز در اندروید که توسط شرکت Zimperium security در سال گذشته کشف شد، شرکت گوگل اعلام کرد که از ماه آگوست ۲۰۱۵ به طور ماهیانه به‌روز رسانی‌های خود را برای سیستم عامل اندروید که بیشتر بر روی سخت افزار نکسوس در حال اجرا است، منتشر می‌کند. میزان به‌روز رسانی‌های امنیتی در میان شرکت‌های تولیدکننده تلفن‌های هوشمند می‌تواند متفاوت باشد، اما سامسونگ هم اعلام کرد که او نیز به‌روز رسانی‌های منظمی را برای دستگاه‌های گلکسی که تحت سیستم‌عامل اندورید کار می‌کنند، ارائه می‌کند.

از آن‌جایی که به‌روز رسانی‌ها و اصلاحات امنیتی اندروید برای محصولاتی است که توسط شرکت های متفاوتی عرضه می‌شوند، گوگل اعلام خواهد کرد که هر کدام از این عرضه‌های ماهیانه قرار است برای کدام‌یک از محصولات باشد. گوشی هوشمند نکسوس یا تبلت. به عنوان مثال جدیدترین به‌روز رسانی که مرتبط با ماه مارچ است، مربوط به جزئیات تکنیکی عمیقی است که درباره Remote code execution (به آسیب‌پذیری امنیتی گفته می‌شود که به سبب آن هکرها می‌توانند کدهای مورد دلخواه خود را از راه دور بر روی سیستم قربانی اجرا کنند) و رفع معایب امنیتی است که کشف و در نهایت اصلاح شدند.

اما همانند شرکت‌های دیگر که انتشار اصلاحات امنیتی را برای سیستم‌های قدیمی خود موقف کرده‌اند (مانند ویندور XP شرکت مایکروسافت)، به‌روز رسانی‌های امنیتی گوگل نیز، احتمالا برای دستگاه نکسوس همیشگی نخواهد بود. همان‌طور که در بخش پشتیبانی سایت نکسوس گوگل اعلام شد شما می‌توانید به مدت حداقل سه سال از زمانی که اولین مدل گوشی یا تبلت نکسوس در فروشگاه گوگل (Google Store) عرضه شد یا به مدت ۱۸ ماه پس از این‌که فروش محصول از طرف فروشگاه آنلاین شرکت متوقف شد، به‌روز رسانی‌ها را دریافت کنید.

منبع: nytimes

ارسال نظر