هواوی احتمالا سامسونگ و ال‌جی را به‌عنوان تامین‌کنندگان قطعات صفحه نمایش از دست خواهد داد

رسانه کلیک - با فرا رسیدن مهلت تامین‌کنندگان قطعات برای قطع همکاری با شرکت‌های تحریم شده‌ تولید تلفن همراه از جانب آمریکا، هواوی شرکت های تولید کننده‌ی صفحه‌ نمایش خود را از دست خواهد داد.

هواوی احتمالا سامسونگ و ال‌جی را به‌عنوان تامین‌کنندگان قطعات صفحه نمایش از دست خواهد داد

15 سپتامبر روز بسیار دلهره‌آوری برای شرکت هوآوی خواهد بود زیرا این روز، آخرین روز از مهلت تامین صفحات نمایش این کمپانی است. علاوه بر آن شرکت تولید تراشه TSMC نیز تامین قطعات خود برای این کمپانی را قطع خواهد کرد. به گزارش رویترز، قرار است سامسونگ و ال­جی، به خاطر قوانین محدود کننده آمریکا، صادرات صفحات نمایش خود را به شرکت­های تحریم شده تولید گوشی­های هوشمند متوقف کنند.

حمل و نقل و صادرات تراشه­­‌هایی که برای راه ­اندازی صفحات نمایش به کار می­روند، به علت تحریم­ های آمریکا، محدود خواهد شد. شرکت­ های محلی تولید کننده این تراشه­ها می­گویند که هوآوی نمی­تواند خط تولید تراشه­هایی که سابقا توسط سامسونگ و ال­جی تامین می­شدند را جبران کند.

هرچند، این دو کمپانی کره‌ای تامین‌کنندگان خط تولید گوشی های پرچم‌دار هواوی به‌حساب می‌آمدند، هواوی تصمیم دارد تا منابع خط تولید صفحه‌ نمایش‌های تمامی گوشی‌‌های Mate 40 خود را با شرکت‌های دیگری مانند BOE جایگزین کند. با این حال گوشی‌های Mate 40 Pro از صفحه های BOE، Samsung و LG بهره‌مند می‌شوند.

در حالی که تامین‌کنندگان قطعات چینی هنوز توانایی ساخت پردازنده‌های 7nmو 5nm را برای استفاده این شرکت در گوشی‌های پرچم دار نسل بعد را ندارند ، تامین پایدار صفحات نمایش به صورت محلی کار آسان‌تری خواهد بود (کمپانی BOE در حال ارتقای خط تولید خود برای تامین نیاز‌های این کمپانی است و در صورت تامین نشدن نیاز‌های هواوی کمپانی های CSOT و Visionox نیز بر روی ساخت نمایشگرهای تک سلولی OLEDاین کمپانی کار خواهند کرد.)

LG در بیانیه‌ی خود گفته است که این اتفاق تاثیرات کمی بر روی فروش این کمپانی خواهد داشت و کمپانی این تاثیر را با جایگزین کردن مشتریان خود جبران خواهد کرد. کمپانی سامسونگ اما هنوز بیانیه‌ای پیرامون این اتفاق منتشر نکرده است.

ارسال نظر