سامسونگ همه چیپست‌های اسنپدراگون ۸۷۵ را تولید می‌کند

رسانه کلیک - شرکت کوالکام مسئولیت تولید تمام چیپست‌های اسنپدراگون ۸۷۵ برای گوشی های هوشمند سال آینده را برعهده شرکت نیمه هادی سامسونگ قرار داده است. 

سامسونگ همه چیپست‌های اسنپدراگون ۸۷۵ را تولید می‌کند

شرکت کوالکام در تلاش است تا هر چه سریع‌تر چیپست جدید خود را به بازار عرضه کند. به احتمال زیاد نام این چیپست، اسنپدراگون ۸۷۵ خواهد بود و در ماه دسامبر رونمایی خواهد شد.

طبق گزارش رسانه‌های کره جنوبی، برای تولید این تراشه‌ها شرکت نیمه هادی سامسونگ پیشنهاد بهتری از TSMC ارائه داده است و به احتمال زیاد تمام چیپست های لازم برای گوشی های پرچمدار سال آینده را تولید خواهد کرد.

شرکت نیمه هادی سامسونگ بخشی از سامسونگ الکترونیک و بزرگترین تولیدکننده نیمه هادی در 20 سال گذشته است. این معامله جدید با کوالکام به سامسونگ کمک می کند تا این جایگاه خود را حفظ کند.

گزارش‌های مختلف حاکی از آن است که تولید تراشه اسنپدراگون ۸۷۵ به میزان مورد نیاز برای سال آینده، چیزی حدود ۸۵۰ میلیون تا یک میلیارد دلار برای کوالکام هزینه خواهد داشت.

شرکت کوالکام در نمایشگاه IFA 2020 که چند هفته گذشته برگزار شد حضور پر رنگی داشت و بسیاری از کمپانی های تولیدکننده تلفن همراه وفاداری خود را به چیپست‌های اسنپدراگون نشان دادند. در بین این شرکت‌ها شرکت شیائومی و Oppo نیز حضور داشتند و انتظار می‌رود که گوشی‌های پرچمدار Mi که در ابتدای سال آینده رونمایی خواهند شد مجهز به اسنپدراگون ۸۷۵ باشند.

ارسال نظر