اعتراف هکر چینی در مورد هک اطلاعات حساس نظامی آمریکا

فردی با ملیتی چینی با نام سوبین در مورد توطئه هک شبکه‌های کامپیوتری پیمانکاران دفاعی و ارسال اطلاعات حساس نظامی به چین، اعتراف کرد.

اعتراف هکر چینی در مورد هک اطلاعات حساس نظامی آمریکا

به گزارش کلیک٬ وزارت دادگستری آمریکا دیروز اذعان کرد که پس از دستگیری این تاجر چینی در کانادا در سال ۲۰۱۴، از وی رفع اتهام شد.

این فرد چینی در دادگاه مرکزی کالیفرنیا قبل از اینکه دادگاه حکم را صادر کند، پذیرفت که در این اقدام مجرمانه مشارکت داشته است. طبق اخبار منتشر شده از سوی وزارت دادگستری آمریکا وی به پرداخت ۲۵۰،۰۰۰ دلار جریمه و حداکثر پنج سال حبس محکوم شده است.

جان کارلین، دستیار امنیت ملی دادستان آمریکا اذعان کرد "این مرد چینی اعتراف کرده است که در توطئه مذکور که از چین نشئت گرفته است، نقش مهمی داشته است و به صورت غیر قانونی به اطلاعات حساس نظامی دست یافته است؛ اطلاعاتی که این فرد به آن‌ها دست یافته است مربوط به هواپیمای نظامی است که برای حفظ امنیت نیروی نظامی ما کاملا لازم و ضروری هستند".

به گزارش گاردین رابرت آلنو، وکیل مرد چینی اذعان گرد "سو بین امیدوار است بتواند از این اتهام تبرئه شود"وزارت دادگستری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این فرد از سال ۲۰۰۸ شبکه‌های کامپیوتری پیمانکاران دفاعی آمریکا را هدف قرار داده است. او به اطلاعات حساس نظامی دست پیدا کرده است که شامل سرنخ‌هایی از جت‌های جنگنده F-22 و F-35 و اطلاعات مرتبط به هواپیمای نظامی بوئینگ سی ۱۷ که برای انتقال نیروهای نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرد، است. وی در سال ۲۰۱۰ پس از دستیابی به اطلاعات آن‌ها را به افرادی دیگر در چین که در این توطئه مشارکت داشتند، ارسال کرد؛ هویت آن افراد مشخص نیست.

سو بین با مشارکت دو تن دیگر، که احتمالا دو سرباز چینی بودند توانست شرکت‌هایی که قصد هک کردن آن‌ها را داشت و همچنین اطلاعاتی که قصد دسترسی به آن‌ها را داشت، شناسایی کند و بر روی آن‌ها تمرکز کند. وی حتی موفق شد اسناد به دست آمده را به چینی ترجمه کند. سو و هم دستان او گزارشات گسترده‌ای در مورد اطلاعات به سرقت رفته توسط آن‌ها منتشر کردند؛ گزارشات منتشر شده دربردارنده ارزش اطلاعات و اطلاعات مربوط به ذینفعان نهایی اطلاعات به دست آمده توسط هکرها بود.

حکم سو در ۱۳ جولای مصادف با ۲۳ تیر توسط قاضی اِسنایدر در لس آنجلس صادر خواهد شد.

منبع: ibtimes

ارسال نظر