اعمال محدودیت‌های سنی توسط هوش مصنوعی یوتیوب

رسانه کلیک - هوش مصنوعی یوتیوب می تواند به طور خودکار فیلم های نامناسب را از نظر سن محدود کند. این شرکت همچنین دور زدن محدودیت ها را برای کاربران دشوارتر خواهد کرد.

اعمال محدودیت‌های سنی توسط هوش مصنوعی یوتیوب

کمپانی یوتیوب در حال حاضر در حال استفاده از یادگیری ماشین برای بررسی ویدیوها است، اما در آینده، این شرکت قصد دارد استفاده از این فناوری را گسترش دهد. از اواخر امسال ، یوتیوب از یادگیری ماشین که سازوکاری در بستر هوش مصنوعی است، برای اعمال خودکار محدودیت های سنی را برای فیلم های نامناسب بهره خواهد برد.

به عنوان بخشی از این سازوکار، یوتیوب قصد دارد دور زدن این محدودیت ها را برای کودکان دشوارتر کند. اگر کودک شما سعی کند یک فیلم محدود را از طریق جاسازی شده در وب سایت دیگری تماشا کند ، گوگل او را به یوتیوب هدایت می کند ، جایی که برای اثبات بالای 18 ساله بودن باید وارد سیستم شود. به گفته این شرکت این‌گونه شما اطمینان خواهید داشت، که کودک یا نوجوان شما به هیچ طریقی به محتواهای با محدودیت سنی دسترسی نخواهد داشت.

گوگل می گوید افرادی که ویدیوهایی را آپلود می‌کنند که بر اساس الگوریتم جدید، نامناسب تشخیص داده می‌شوند، می توانند نسبت به این محدودیت‌ها درخواست تجدید نظر دهند. همچنین این کمپانی افزوده است که این اتوماسیون اضافی هیچ‌گونه تأثیر مشهودی بر درآمد سازندگان محتوا نخواهد داشت.

اعلامیه امروز آخرین اقدام گوگل برای ایجاد مسئولیت پذیری بیشتر یوتیوب در برابر والدین و فرزندان آنها پس از جنجال‌های اخبر این پلتفرم پخش ویدیو است. در سال 2019، این شرکت مجبور به پرداخت غرامت 170 میلیون دلاری برای جبران شکایتی شد که ادعا داشت اطلاعاتی به شکل غیرقانونی از افراد پایین تر از سن قانونی كه سرویس پخش ویدیو را تماشا كرده بودند، جمع‌اوری شده است. از آن زمان، گوکل در حال توسعه قابلیت‌های کنترلی بیشتر مانند نسخه وب برنامه YouTube Kids خود است تا بتواند این نگرانی ها برای والدین و کودکان آن‌ها را برطرف کند.

ارسال نظر