بزرگ ترین کشتی هوایی جهان ساخته شد

Airlander 10، بزرگترین کشتی هوایی جهان، برای پرتاب به آسمان در تابستان جاری تنظیم شده است.

بزرگ ترین کشتی هوایی جهان ساخته شد

به گزارش کلیک، به تازگی خبرهایی مبنی بر اتمام فرایند ساخت بزرگت ترین کشتی هوایی جهان به بیرون درز کرده است که با قابلیت های استثنایی خود، همگان را در حیرت فرو می برد. درصورتی که تکنولوژی به همان سرعتی که در حال حرکت است پیش رود، ما تصمیم داریم اسامی جدیدی به برخی از گفته های مورد علاقه مان بیافزاییم. گذشته از این، "این یک پرنده است، یک هواپیما، یک وسیله نقلیه هوایی هیبریدی " فقط کاملا حلقه سمت راست را ندارد. بلکه از نظر اصطلاحی، بزرگ ترین کشتی هوایی جهان محسوب می شود. Airlander 10، یک ماشین بسیار زیبا است. با ۳۰۲ فوت طول (۶۰ فوت طولانی تر از یک جامبو جت)، این هیولا یک اختراع پروازی ترکیبی به معنای واقعی است؛ ترکیب جنبه های یک هواپیما با بال ثابت، یک هلیکوپتر، و فناوری فوق العاده سبک، HAV ممکن است مانند یک بالون هوایی کوچک به نظر برسد، اما خیلی بزرگ تر است.

اگر تنها اندازه Airlander 10 را از نظر علمی و فناوری به معجزه تبدیل نکند، این واقعیت که قادر به تخلیه چندین تن محموله بوده و می تواند تا سه هفته در هوا بماند، قطعا از قابلیت های در خور توجه آن است. اما در واقع، این موارد قابل توجه ترین جنبه HAV نیست؛ غول مهربان در واقع قادر به شناور ماندن کامل بدون خدمه انسانی است و نیاز به مقداری هلیوم دارد.

این هواپیما به اندازه کافی قوی برای مقاومت در برابر تیراندازی است اما به طور کلی آرام است، Airlander 10 کوچک ترین آلودگی ایجاد نمی کند و تنها شاید آینده سفر هوایی باشد. مایک دورهام، مهندس ارشد HAV ، در مصاحبه ای با سایت The Verge گفت: "شما می توانید صد سوراخ گلوله در آن شلیک کنید و پس از آن قبل از اینکه لازم باشد فرود آید، برای چهار یا پنج ساعت با آن پرواز کنید. این هواپیما در برابر آسیب بسیار مقاوم است. من می توانم یک موتور را از دست بدهم - من می توانم سه موتور را از دست بدهم." حتی اگر Airlander نیاز داشته باشد تا فرود آید، این کار را به آرامی انجام می دهد، برای ایمنی با یکی از چهار موتور دیزلی V8 خود به سادگی شناور می شود.

اما جدای از تمام خصوصیات باور نکردنی ، Airlander 10 هنوز با خریداران متعهد، درگیر است. بخشی از این ممکن است به دلیل برچسب قیمت ۳۵ میلیون دلاری آن باشد، و همچنین این واقعیت که در واقع هنوز پرواز نکرده است (پرواز آزمایشی قرار است در تابستان آغاز شود).

کریس دانیلز، رئیس مشارکت و ارتباطات HAV به The Verge گفت: "یک تعداد از نیروهای نظامی در سراسر جهان [که علاقه مند هستند] وجود دارند، اما ما نمی توانیم آنها را معرفی کنیم. ما فکر می کنیم آزمایش، به سفارش منجر خواهد شد، اما به دلیل اینکه نام تجاری جدید است، بسیار بعید است که کسی بدون آزمایش قصد سفارش داشته باشد. این یک هواپیمای آزمایشی و دمو در کل عمرش خواهد بود، و به محض اینکه سفارشات را دریافت کنیم، به مرحله تولید می رویم. "

بنابراین اگر شما بخواهید Airlander 10 را در عمل ببینید، شما و چند دوستتان ممکن است بخواهید راهی برای رسیدن به ۳۵ میلیون دلار بیابید. در غیر این صورت، این موجود با شکوه تنها در تئوری وجود خواهد داشت.

منبع: digitaltrends

ارسال نظر