سیستم عامل هارمونی برای گوشی‌های هوآوی ابتدای سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد

رسانه کلیک - نسخه بتا سیستم عامل هارمونی در آخرین ماه سال جاری منتشر خواهد شد؛ اما انتشار عمومی نسخه 2.0 این سیستم عامل برای گوشی‌های هوشمند اوایل سال ۲۰۲۱ خواهد بود.  

سیستم عامل هارمونی برای گوشی‌های هوآوی ابتدای سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد

شرکت هوآوی در کنفرانس توسعه‌دهندگان سال ۲۰۲۰ از نسخه 2.0 سیستم عامل هارمونی خود رونمایی کرد . بعد از شروع جنگ تجاری بین آمریکا و چین، شرکت هوآوی تصمیم گرفت تا سیستم عامل اختصاصی خود را برای تمام دستگاه‌های هوشمند هوآوی ایجاد کند.

طبق گزارش‌های مختلف، نسخه بتا سیستم عامل HarmonyOS 2.0 در آخرین ماه سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد؛ اما انتشار عمومی آن در ابتدای سال ۲۰۲۱ خواهد بود.

یکی از مدیران این شرکت در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که شرکت هوآوی نسخه بتا این سیستم عامل را در ماه دسامبر تنها برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار منتشر خواهد کرد و بعد از آزمایشان اولیه، به صورت عمومی در ماه ژانویه یا فوریه ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد. به احتمال زیاد گوشی‌های هوشمند پرچمدار سری P هوآوی اولین گوشی‌های مجهز به این سیستم عامل باشند؛ اما این موضوع هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است.

شرکت هوآوی قصد دارد تا سیستم عامل هارمونی را به یک زیرساخت قوی برای اتصال دستگاه‌های مختلف در شبکه اینترنت اشیا مانند نمایشگرهای هوشمند تبدیل کند. نمایشگرهای هوشمند هوآوی یکی از محصولات مهم در بخش IoT این شرکت است.

ارسال نظر