ناسا به دنبال جایگزینی برای انرژی خورشیدی در شب‌های کره ماه است

رسانه کلیک - شب‌های کره ماه طولانی است و فضانوردان برای این زمان‌ها به جایگزینی برای انرژی خورشیدی نیاز دارند. به همین دلیل ناسا چالشی برگزار کرده و به دنبال ایده‌های افراد و شرکت‌های مختلف است. 

ناسا به دنبال جایگزینی برای انرژی خورشیدی در شب‌های کره ماه است

برای اینکه فضانوردان ناسا بتوانند مدت زمان زیادی را در ماه باقی بمانند، به جایگزینی برای انرژی خورشیدی نیاز دارند؛ زیرا گاهی‌اوقات حتی تا ۲ هفته هیچ نور خورشیدی وجود ندارد و شب است. اکنون سازمان ناسا برای پیدا کردن راه‌حل از خارج از افراد خارج از سازمان درخواست کمک کرده است.

این سازمان با همکاری HeroX یک چالش کرادسورسینگ به نام Watts on the Moon راه‌اندازی کرده است و ۵ میلیون دلار جایزه برای افرادی که بتوانند راه‌حلی برای این مشکل ارائه دهند در نظر گرفته است. این چالش سه مرحله‌ای است و در هر مرحله فعالیت‌های مختلفی مشخص شده است. برای هر فعالیت ۱۰۰ هزار دلار جایزه در نظر گرفته شده است.

افرادی که در مرحله اول پیروز شده‌اند باید در مرحله دوم پروتوتایپ یا نمونه اولیه ایده خود را آماده کنند و جایزه‌ها تا ۴.۵ میلیون دلار ارزش دارند. اگر یک یا دو شرکت به مرحله سوم برسند، با سازمان ناسا گروه می‌شوند و تا محصول نهایی را بسازند.

در این چالش هم شرکت‌ها و هم افراد می‌توانند شرکت کنند. افراد باید شهروند آمریکا باشند اما سازمان‌ها باید خارج از ایالات محتحده آمریکا فعالیت داشته باشند. حتما لازم نیست که این ایده و محصول نهایی برای اولین سفر به ماه که به صورت تئوری برای سال ۲۰۲۴ در نظر گرفته شده است آماده شود.

ارسال نظر