۸۰۰ هزار گوشی پیکسل 5 تا پایان سال فروخته خواهد شد

رسانه کلیک - طبق برآوردهای گوگل و تامین‌کنندگان این شرکت، تا پایان سال جاری تنها ۸۰۰ هزار عدد از گوشی پیکسل 5 وارد بازار خواهد شد. 

۸۰۰ هزار گوشی پیکسل 5 تا پایان سال فروخته خواهد شد

شرکت گوگل دیشب در مراسم پاییزی خود از دو گوشی جدید پیکسل 5 و پیکسل 4a 5G رونمایی کرد. هر دو گوشی‌ها از فناوری 5G پشتیبانی می‌کنند؛ اما متاسقانه دوربین‌های خیلی قوی ندارند.

طبق گزارش‌ های منتشر شده، تامین‌کنندگان این گوشی ها تنها می‌توانند ۸۰۰ هزار عدد از این گوشی‌ها را تا پایان سال آماده کنند؛ به همین دلیل خیلی انتظار نمی‌رود که این گوشی‌ها بتوانند بازار را تسخیر کنند.

تعداد کل محصولاتی که در سال ۲۰۲۰ در خط تولید کارخانه‌های این شرکت تولید شده است، ۳ میلیون واحد از گوشی‌های پیکسل 5 و پیکسل 4a 5G و پیکسل 4a بوده است. سال گذشته این شرکت تقریبا ۷/۲ میلیون عدد گوشی به بازار عرضه کرد و مقدار تولیدی امسال تقریبا نصف تعداد تولید پارسال است.

یکی از دلایل کاهش تولید تلفن همراه این شرکت در سال جاری میلادی، همه گیری ویروس کرونا است که باعث شد گوگل در ۶ ماه اول سال تنها قادر به تولید ۱/۵ میلیون عدد گوشی هوشمند باشد.

در سال ۲۰۱۸ نیز میزان تولید و فروش گوشی‌های پیکسل تقریبا ۴/۷ میلیون بود که از تعداد پیش‌بینی شده تا پایان امسال بیشتر بوده است. در آن سال گوگل تنها گوشی‌های پرچمدار و گران قیمت داشت؛ اما امسال این شرکت به گوشی‌های میان‌رده و اقتصادی روی آورده است.

ارسال نظر