استفاده آمازون از عکس های سلفی برای تایید هویت افراد

آمازون (Amazon) یک شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی‌ است که در سال ۱۹۹۴ در سیاتل واشینگتن توسط جف بزوس تأسیس شد. این شرکت به تازگی دست به اقدام جالبی در زمینه رمز های عبور زده است.

استفاده آمازون از عکس های سلفی برای تایید هویت افراد

به گزارش کلیک، این شرکت سیاتلی یک تقاضانامه ثبت اختراع فناوری پر کرده است که به زودی به مشتریان این امکان را می دهد که با گرفتن عکس خودشان به جای ارائه رمز عبور خریدشان را انجام دهند.
از آنجا که افراد برای طیف وسیعی از امور از دستگاه های محاسباتی بهره می برند، در نتیجه برای ارتقای امنیت این امور باید یک نیاز متناظر وجود داشته باشد. در حالی که در بسیاری از رویکردهای مرسوم برای تأیید و اعتبار سنجی کاربر نیاز به رمز عبور است، سایر افراد می توانند این رمزها را بدزدند یا حدس بزنند و برای انجام هر یک از این امور خود را به جای کاربر جا بزنند.
کمپانی آمازون امیدوار است این فناوری بتواند در آینده مقوله اعتبارسنجی و تأیید هویت را برای کاربران خود آسان تر کند. زمانی که مشتری آماده خرید و معامله است، اپلیکیشن آمازون دوربین موبایل را سریعا به کار می اندازد و از کاربر می خواهد برای تکمیل فرآیند خرید عکس یا فیلم خود را ارائه دهد.
به عنوان مثال، اپلیکیشن از کاربر می خواهد تصویری از خود را در حالت چشمک زدن آپلود کند. در نتیجه از فناوری خاص تشخیص چهره برای تأیید هویت کاربر بهره می برد.با اینحال، این چنین جریانی فقط میزان امنیت بیشتری به مشتری می دهد.

منبع: themalaymailonline

ارسال نظر