Snapchat با پرداخت یک‌صد میلیون دلار Bitstrips را خریداری می‌کند

Bitmoji به شما اجازه می‌دهد تا از چهره خود، آواتار بسازید و آن ‌را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

Snapchat با پرداخت یک‌صد میلیون دلار Bitstrips را خریداری می‌کند

به گزارش کلیک، Snapchat ، شرکت Bitstrips را که تولیدکننده نرم‌افزار Bitmoji است خریداری خواهد کرد. نرم‌افزاری که به شما اجازه می‌دهد تا از چهره خود، آواتار بسازید و آن ‌را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید یا آن را بر روی متنی قرار دهید.

فورچون دان پریماک، شخصی که برای اولین بار این خبر را منشر کرد اعلام کرد که Snapchat به طور تقریبی مبلغ یک‌صد میلیون دلار برای خرید این شرکت که در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد، پرداخت خواهد کرد. Bitstrips به سرعت در فیسبوک محبوب شد چون کاربران می‌توانستند تصویری از خودشان به شکل کارتونی با حالات مختلف بسازند و آن را به اشتراک بگذارند.

البته سخنگوی Snapchat از توضیح دادن در مورد این معامله امتناع کرد.

Bitstrips که مبلغ هشت میلیون دلار کمک هزینه از شرکت‌های Horizon Ventures و kleiner Perkins Caufield & byers جمع‌آوری کرده بود، توانست با این مبلغ دگرگون بزرگی را در اواخر سال ۲۰۱۴ به منظور ساخت نرم افزار موبایل خود، به وجود آورد و به سرعت رشد کرد.

هنوز دلیل خرید Bitmoji توسط Snapchat کاملا مشخص نشده است. ولی احتمال می‌رود که این مسئله یک تغییر مناسب برای این شرکت باشد تا با افزودن ویژگی‌های سرگرم‌کننده بیشتر، به کاربران کمک کند تا عکس‌ها و ویدیوهای زیباتر، شاداب‌تر و جذاب‌تری برای خود بسازند. Snapchat به کاربران خود اجازه می دهد تا شکلک‌ها (emojis) را بر روی تصاویر و ویدیوهای که می‌خواهند ارسال کنند ، قرار دهند. علاوه برای این تعداد زیادی buzz (صداهای خاص) تولید کرده است که کاربران می‌توانند این buzzها را بر روی فیلترهای صورت قرار دهند. فیلترهای صورت نیز به افراد این امکان را می‌دهد تا صورت خود را به شکل حیوانات یا شخصیت‌های مختلف دیگر تغییر شکل دهند. (اخیرا فیسبوک نیز شرکت مشابهی را حدود دو هفته پیش خریداری کرد). ساخت شکلک‌های شخصی از یک منظر مناسب و دوست داشتنی به نظر می‌رسد.

منبع: recode

ارسال نظر