ساخت کتاب‌هایی با جلوه‌های ویژه توسط گوگل

گوگل کتاب‌هایی با جلوه‌های ویژه می‌سازد.

ساخت کتاب‌هایی با جلوه‌های ویژه توسط گوگل

به گزارش کلیک،به نظر می‌رسد گوگل در حال ساخت فناوری است که می‌تواند جلوه‌های ویژه شبیه سازی شده و صدا به تجربه مطالعه کردن اضافه کند. این شرکت حق امتیاز کتاب تعاملی و ابزار داستان‌گوی مرتبط به آن که ویژگی‌های بهبود بخشیدن به قصه‌گویی را فراهم می‌کند به نام خود ثبت کرده است.

اپلیکیشن‌های اختصاص داده شده به کتاب، صفحات مادی با موادی که ناگهان ظاهر می‌شوند خواهد داشت، به همراه سنسور، حافظه، میکروفون و یک اسپیکر در هر صفحه.

همان طور که ممکن است انتظار برود گوگل در حق امتیاز اپلیکیشن‌اش سرانجام به کتاب پنجاه سایه خاکستری اشاره نکرد. به جای آن مطلع شدیم که در تجربه مطالعه در آینده عاشقان کتاب ممکن است مرغ شب‌خوان مورد علاقه خود را که از هر صفحه کتاب آواز سر می‌دهد پیدا کنند.

گوگل توصیف می‌کند که خواننده سنسور روی صفحه را لمس می‌کند که باعث ظاهر شدن ناگهانی یک درخت با جغدی بر روی آن می‌شود. طبق آن‌چه که اپلیکیشن می‌گوید:«منابع نور تنظیم شده‌اند تا مناطق خاصی از درخت را که جغد روی آن قرار گرفته روشن کنند و اسپیکرها نیز تنظیم شده‌اند تا صدای هوهو را درست زمانی که جغد روشن می‌شود تولید کنند.»

کتابی که با تکنولوژی جدید پیشرفت کرده‌است این گونه عمل می‌کند:

بر اساس آن‌چه یکی از اپلیکیشن‌ها می‌گوید:«کتاب تعاملی شامل سنسورها، اجزای برون‌داد الکترونیکی مانند منابع نور و اسپیکر و حافظه‌ای که اطلاعات کتاب را حفظ می‌کند است. سنسورها و اجزای برون‌داد الکترونیکی در خود کتاب یکی شده‌اند، مانند درون صفحات مادی کتاب تعاملی. ابزار قصه‌گویی نیز شامل اجزای درون‌داد الکترونیکی مانند منابع نور، اسپیکر، ویدیو پروجکتور و یک نمایشگر می‌شوند.»

«ابزار قصه‌گویی داده‌های سنسور را از سنسورهای کتاب تعاملی دریافت می‌کند. آن‌گاه بر اساس داده‌های سنسور و داده‌های کتاب، اجزای برون‌داد الکترونیک را در کتاب تعاملی یا ابزار قصه‌گویی تنظیم می‌کند تا ویژگی‌های بهبود بخشیدن به قصه گویی را که مرتبط به کتاب تعاملی هستند فراهم کند.»

اپلیکیشن می‌گوید فعال شدن سریع صدا نیز ممکن است جلوه‌های ویژه را به کار بیندازد.

گوگل حق امتیاز اپلیکیشن را در ماه ژانویه ۲۰۱۴ ثبت کرد و اداره حق امتیاز آمریکا اپلیکیشن را سوم مارس منتشر کرد.

منبع:thestar

ارسال نظر