آیفون‌های ۲۰۱۷ اپل با طراحی کاملا متفاوت معرفی می‌شوند!

آقای مینگ چی کو (Ming Chi Ku) از تحلیلگران شناخته شده و فعال در زمینه تجزیه و تحلیل  استراتژی‌های کاری شرکت اپل به تازگی مدعی شده که آیفون‌های سال ۲۰۱۷ این کمپانی به کل از نو طراحی شده و با ظاهری متفاوت معرفی می‌شوند!

آیفون‌های ۲۰۱۷ اپل با طراحی کاملا متفاوت معرفی می‌شوند!

همانطور که می‌دانید، آیفون‌های اپل همواره از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین گوشی‌های هوشمند عرضه شده به بازار محسوب می‌شوند. اپل هر ساله نسخه‌های جدید این محصول را معرفی می‌کند و سال گذشته هم آیفون ۶S و آیفون ۶S پلاس خود را معرفی کرد. از دید برخی از افراد که تمایل زیادی نسبت به استفاده از گوشی‌های مجهز به نمایشگرهای بزرگ نداشتند، این دو آیفون جدید اپل جالب به نظر نمی‌رسیدند و صفحه نمایش آن‌ها یک مقدار بزرگ بود. بنابراین اپل برای جلب رضایت این دسته از کاربران و مشتریانش، چندی پیش به طور رسمی آیفون ۴ اینچی و جدیدش را با آیفون SE معرفی کرد. آیفون SE یک آیفون ۴ اینچی با بدنه‌ای شبیه به بدنه آیفون ۵S اپل و بستر سخت افزاری قدرتمند و مشابه با آیفون ۶S اپل است!

اما اگر بخواهیم منصفانه به موضوع نگاه کنیم، باید بگوییم که اگر از افزایش اندازه آیفون‌های جدیدتر اپل صرفه نظر کنیم به واقع از نظر ظاهری تغییرت چندانی در سبک طراحی این محصولات ایجاد نشده است. به بیان دیگر آیفون‌های اپل همواره یک سبک طراحی مشابه را داشته‌اند و شاید هم اکنون نیاز باشد که در این زمینه شاهد بروز تغییراتی باشیم!

به تازگی آقای مینگ چی کو از تحلیلگران فعال در زمینه تجزیه و تحلیل استراتژی‌های کاری شرکت اپل که پیش از این بارها و بارها صحت پیش بینی‌هایی که انجام می‌دهد اثبات شده مدعی شد که اپل هم اکنون در تلاش است تا آیفون‌هایش را به ظاهری کاملا متفاوت نسبت به آنچه که تاکنون دیدیم طراحی کند. وی خاطر نشان شده که آیفون‌های سال ۲۰۱۷ اپل از نظر ظاهری نسبت به سایر آیفون‌هایی که تاکنون اپل عرضه کرده محصولاتی کاملا متفاوت خواهند بود.

به گزارش کلیک، احتمالا آیفون‌های سال ۲۰۱۷ اپل از کیس یا قالبی کاملا شیشه‌ای بهره‌مند می‌شوند و صفحه نمایش به کار گرفته شده در آن‌ها از نوع AMOLED خواهد بود. اگر به خاطر داشته باشید چندی پیش اخباری منتشر شده بود که از تجهیز آیفون‌های سال ۲۰۱۸ اپل به پنل‌های نمایشگر نوع AMOLED خبر می‌داد، اما بر اساس پیش بینی آقای مینگ چی کو این اتفاق در سال ۲۰۱۷ رخ می‌دهد. آقای کو اشاره کرده که هم اکنون اپل در حال بررسی سه ماده اصلی به منظور ساخت بدنه آیفون‌های سال ۲۰۱۷ خود است. این سه ماه سرامیک، شیشه و نوع خاصی از پلاستیک هستند. ظاهرا تاکنون نسخه شیشه‌ای آیفون‌های اپل در نمونه‌های اولیه توانسته کیفیت بیشتری را از خود نشان داده و توجه کارشناسان این شرکت را جلب نماید. از اینرو پیش بینی می‌شود که به زودی و در سال ۲۰۱۷ آیفون‌های اپل به کیس و بدنه‌ای تمام شیشه‌ای مجهز شوند.

آقای مینگ چی کو همچنین اشاره کرده که اپل قصد دارد حالتی منحنی شکل را در بدنه آیفون‌های سال ۲۰۱۷ خود لحاظ کند. بنابراین بدنه شیشه‌ای آیفون‌های سال ۲۰۱۷ اپل حالتی خمیده به خود می‌گیرند و این موضوع منجر به افزایش قابلیت‌ هندلینگ یا در دست‌گیری دستگاه می‌شود. اپل بدنه اصلی این آیفون‌های جدید را از مواد شیشه‌ای می‌سازد اما اطراف و حواشی دستگاه که چارچوب اصلی آن را تشکیل می‌دهند از مواد فلزی تشکیل خواهند شد. بنابراین سبک طراحی آیفون‌های سال ۲۰۱۷ اپل نسبت به آنچه که تاکنون دیده‌ایم کاملا متفاوت خواهد بود.

علاوه بر این موضوع و ادعاهای آقای مینگ چی کو، شاهد انتشار شایعات دیگری در مورد اپل و آیفون‌های آینده‌اش نیز بودیم. بر اساس برخی از این شایعات، اپل قصد دارد که در سال ۲۰۱۷ یک آیفون ۵٫۸ اینچی را روانه بازار کند که گفته شده این آیفون هم از نمایشگری AMOLED بهره‌مند می‌شود. بنا به گزارشات به دست آمده، احتمالا آیفون ۵٫۸ اینچی اپل جایگزین آیفون ۵٫۵ اینچی این شرکت می‌شود و در این شرایط هر ساله اپل دو آیفون را با صفحه نمایش‌های ۴٫۷ و ۵٫۸ اینچی روانه بازار خواهد کرد. ضمنا گفته شده که آیفون‌های سال ۲۰۱۷ اپل به قابلیت شارژ بیسیم مجهز می‌شوند که البته این موضوع با پیشرفت‌هایی که در این زمینه انجام شده چندان هم دور از انتظار نیست. ظاهرا اپل مدت‌هاست که در تلاش است تا قابلیت شارژ بیسیم اختصاصی را برای آیفون‌هایش توسعه دهد. احتمالا تکنولوژی شارژ بیسیم اختصاصی اپل نسبت به تکنولوژی‌های کنونی مرتبط با این موضوع عملکرد بهتری خواهد داشت. برخی از منابع خبری مدعی شده‌اند که قابلیت شارژ بیسیم اختصاصی اپل امکان شارژ باتری دستگاه از فواصل طولانی‌ را ارائه کرده و سرعت شارژ بسیار جالب توجهی را به همراه خواهد داشت.

آقای مینگ چی کو همچنین مدعی شده که اپل به زودی و در سال ۲۰۱۷ آیفون‌هایش را با قابلیت شناسایی بایومتریک اختصاصی معرفی خواهد کرد. این موضوع بدان معناست که آیفون‌های سال ۲۰۱۷ اپل از قابلیت شناسایی چهره و یا شناسایی اطلاعات چشم کاربر بهره‌مند می‌شوند. در این بین از آنجایی که این قابلیت به طور اختصاصی توسط اپل و برای آیفون‌هایش توسعه داده شده، عملکردی فوق‌العاده باکیفیت را به همراه خواهد داشت. نظر شما در رابطه با این خبر و پیش بینی‌های آقای مینگ چی کو چگونه است؟ آیا آیفون‌های سال ۲۰۱۷ اپل از نمایشگر AMOLED، بدنه شیشه‌ای، قابلیت‌های شناسایی بایومتریک اختصاصی، قابلیت شارژ بیسیم اپل و ظاهری کاملا متفاوت بهره‌مند می‌شوند؟

منبع: ۹to5mac

ارسال نظر