دو مدل جدید گلکسی S7 با تجهیز به تراشه‌‌های کمپانی مدیاتک معرفی می‌شوند

ظاهرا سامسونگ قصد دارد که دو نسخه جدید از پرچمدار سال ۲۰۱۶ خود را با تجهیز به سری تراشه‌های کمپانی مدیاتک روانه بازار کند. اطلاعات مربوط به این دو گوشی به تازگی در سایت Geekbench مشاهده شدند.

دو مدل جدید گلکسی S7 با تجهیز به تراشه‌‌های کمپانی مدیاتک معرفی می‌شوند

سایت Geekbench اغلب پیش از رونمایی از یک محصول هوشمند جدید، اطلاعات مرتبط با آن را فاش می‌کنند. معمولا محصولاتی که اطلاعات فنی آن‌ها از سوی این سایت منتشر می‌شوند، محصولاتی هستند که پیش از این شاهد رونمایی و معرفی رسمی آن‌ها نبودیم. اما به تازگی مشخصات دو گوشی هوشمندی را در این سایت مشاهده کردیم که منجر به شکه شدن ما شد! این دو گوشی نسخه‌هایی از گلکسی S7 سامسونگ بودند که به سری تراشه‌های Helio X کمپانی مدیاتک مجهز هستند!

دو مدل جدید گوشی گلکسی S7 سامسونگ با کد اختصاصی SM-G930W8 در سایت Geekbench مشاهده شده‌اند. پیش از این سامسونگ زمانی در کدگذاری محصولاتش از حرف W استفاده می‌کرد که قرار بود محصول مورد نظر در بازارهای کانادا عرضه شود. حال شاید نسخه‌های جدید گوشی هوشمند گلکسی S7 هم به زودی در کانادا عرضه شوند. اما گوشی هوشمند گلکسی S7 که به کد SM-G930W8 نمایش داده شده خود شامل سه نسخه مختلف می‌شود. نسخه‌ای از آن به سیستم روی چیپ (SoC) اگزینوس ۸۸۹۰ سامسونگ و رم ۴ گیگابایتی مجهز است که جای حرف و حدیثی در آن وجود ندارد و از نظر تراشه نسخه رسمی و جهانی گوشی گلکسی S7 سامسونگ محسوب می‌شود. اما دو نسخه دیگر این گوشی از تراشه‌های Helio X20 و Helio X25 مدیاتک بهره‌مند هستند.

نسخه‌ای از گوشی گلکسی S7 سامسونگ که به سیستم روی چیپ Helio X25 مجهز شده هم رمی ۴ گیگابایتی دارد. اما نسخه مجهز به تراشه Helio X20 این گوشی هوشمند از رمی ۳ گیگابایتی بهره می‌برد. شاید بد نباشد که نگاهی به جزئیات دو سیستم روی چیپ Helio X20 و Helio X25 کمپانی مدیاتک نیز داشته باشیم.

سیستم روی چیپ Helio X20 مدیاتک از پردازنده مرکزی ده هسته‌ای بهره می‌برد که هسته‌های پردازشگر آن در سه خوشه یا مجموعه مختلف دسته‌بندی شده‌اند. خوشه اول شامل چهار هسته پردازشگر نوع Cortex A53s با فرکانس کاری ۱٫۴ گیگاهرتز بود و خوشه دوم آن شامل چهار هسته Cortex A53s دیگر و با فرکانس کاری ۲٫۰ گیگاهرتز می‌شود. اما خوشه سوم آن از دو هسته پردازشگر نوع Cortex A72s با فرکانس کاری ۲٫۳ الی ۲٫۵ گیگاهرتز تشکیل شده است. این تراشه از نظر عملکرد بسیار قدرتمند است، اما قادر به دستیابی به کیفیت عملکرد سیستم روی چیپ اگزینوس ۸۸۹۰ سامسونگ نخواهد بود.

در سمت مقابل سیستم روی چیپ Helio X25 نسخه‌ قدرتمندتر و ارتقاء یافته تراشه Helio X20 مدیاتک است که فرکانس کاری هسته‌های پردازشگر آن افزایش یافته و نهایتا قدرت عملکرد پردازنده مرکزی و پردازنده گرافیکی آن تا حدی تقویت شده‌اند. از دیگر مزیت‌های سیستم روی چیپ Helio X25 می‌توان به لیتوگرافی ۱۶ نانومتری آن اشاره داشت که منجر می‌شود تراشه نامبرده شده قادر به ارائه بازده بیشتری بوده و در حین حال مصرف انرژی و تولید گرمای کنترل شده‌ و مشابهی را به همراه داشته باشد.

هنوز مشخص نیست که دقیقا برنامه‌ریزی و هدف سامسونگ نسبت به تجهیز دو نسخه از گوشی گلکسی S7 به دو تراشه Helio X20 و Helio X25 چیست! اما در این بین و با توجه به تجهیز نسخه‌ای از این گوشی به تراشه Helio X20 و رم ۳ گیگابایتی، بسیاری از افراد عقیده دارند که این مشخصات مربوط به نسخه مینی گوشی گلکسی S7 است. به بیان دیگر این امکان وجود دارد که در آینده نزدیک شاهد معرفی گوشی هوشمند Galaxy S7 Mini از سوی سامسونگ باشیم و احتمالا این محصول از تراشه Helio X20 مدیاتک و رمی ۳ گیگابایتی بهره‌مند می‌شود. اما در رابطه با نسخه‌ای از این گوشی هوشمند که به سیستم روی چیپ Helio X25 کمپانی مدیاتک مجهز شده هیچ ایده‌ای ارائه نشده است. به نظر شما دو نسخه جدید گوشی هوشمند گلکسی S7 سامسونگ با چه نامی معرفی می‌شوند؟ احتمال رونمایی از نسخه مینی گلکسی S7 سامسونگ را تا چه اندازه ارزیابی می‌کنید؟

منبع: androidheadlines

ارسال نظر