مشکل تراشی اپل برای اینتل در توسعه Real sense

اینتل برنامه‌های گسترده‌ای برای کامپیوترها دارد که به موجب این برنامه‌ها کامپیوترها با استفاده از دوربین‌های سه بعدی Real Sense (پلت فرمی برای ایجاد تکنیک‌های حرکت محور تعامل انسان و کامپیوتر) احساسات انسان را تشخیص خواهند داد. اما به نظر می‌رسد که اپل می‌خواهد مانع تراشی کند و اینتل را از این کار باز دارد.

مشکل تراشی اپل برای اینتل در توسعه Real sense

به گزارش کلیک، Real Sense از ترکیبی از مادون قرمز، لیزر و دوربین‌های اپتیکی برای سنجش عمق حرکت و دنبال کردن آن استفاده می‌کند، برای مثال این فناوری می‌تواند در هواپیمای بدون سرنشینی که در جنگل به صورت خودکار مسیر خود را پیدا می‌کند، مورد استفاده قرار گیرد.

این فناوری همچنین می‌تواند تغییرات حالات چهره را نیز تشخیص دهد. اینتل قصد داشت با ترکیب کردن این فناوری با نوعی فناوری تشخیص احساسات که توسط شرکت Emotient (اِموشُینت) توسعه یافته است، قابلیت تشخیص احساسات انسانی را نیز به آن اضافه کند.

فناوری توسعه یافته توسط Emotient امکان تشخیص شاد یا غمگین بودن افراد را با تحلیل حرکت در لب‌ها، چشم‌ها و گونه‌ها را برای Real Sense فراهم کرد.

اینتل سال گذشته کیت توسعه دهنده Real Sense را به آن اضافه کرد و ادعا کرد که اکنون این فناوری می‌تواند ترس، خشم، تنفر، حقارت و احساسات دیگر را نیز تشخیص دهد.

اما چند ماه پیش اپل امتیاز Emotient را خرید و به نظر می‌رسد قصد دارد مانع اینتل برای انجام این کار شود. طبق مطالب منتشر شده، اینتل افزونه Emotient را از آخرین نسخه نرم افزار توسعه دهنده Real Sense حذف کرده است.

دقیقا مشخص نیست که چرا افزونه Emotient حذف شده است. اپل حاضر نشد در این مورد اظهار نظر کند و سخنگوی شرکت اینتل هم پاسخی برای این سوال نداشت.

این احتمال وجود دارد که اینتل تمایلی برای استفاده از فناوری توسعه یافته توسط Emotient که اکنون تحت مالکیت اپل است، داشته باشد و یا اپل مانع استفاده از افزونه Emotient شده باشد.

Real Sense در گوشی‌ها، تبلت‌ها، کامپیوترها و ربات‌ها نیز استفاده شده است و قابلیت فیلم برداری سه بعدی، تشخیص اشیا و اندازه گیری فواصل را دارد.

کیت توسعه نرم افزاری Real Sense ویژگی‌هایی دارد که امکان تشخیص برخی از حالات چهره را برای آن فراهم می‌کند، اما هنوز مشخص نیست که آیا به اندازه فناوری توسعه یافته توسط Emotient کارآمد هست یا نه.

منیع: pcworld

ارسال نظر