با عینک های Omnifocals دیدی فوق العاده شفاف را تجربه کنید

شرکت نوپای Deep Optics به تازگی عینک‌های Omnifocals  را معرفی کرده است. عینک‌هایی پیشرویی که می‌توانند به صورت خودکار قدرت همگرایی یا واگرایی لنز را تنظیم کند که باعث می‌شود  افرادی که از این عینک استفاده می‌کنند، دیدی بسیار شفاف داشته باشند.

با عینک های Omnifocals دیدی فوق العاده شفاف را تجربه کنید

به گزارش کلیک، در حال حاضر کاملا مشخص است که چرا در افرادی که در سنین ۴۰ تا ۵۰ سال دچار مشکل دوربینی می‌شوند، چشم‌ها اولین عضوی هستند که ضعیف می‌شوند. تا به امروز تجویز عینک یا عمل جراحی لیزر تنها راه حل‌های موثر برای مقابله با این مشکل بوده‌اند اما به نظر می‌رسد که در آینده‌ای نزدیک روش دیگری نیز وجود خواهد داشت.

چگونگی عملکرد این عینک‌ها بسیار ساده است. در داخل فریم عینک دو حسگر مخفی اپتیک وجود دارد که به صورت مداوم فاصله مردمک چشم را اندازه گیری می‌کند و زمانی که نگاه فرد از شیئی به شی دیگر تغییر می‌کند، این فاصله نیز پیوسته تغییر می‌کند. در قدم بعدی برای ایجاد مطابقت لازم و ضروری، حسگرها این اطلاعات را به واحد پردازش عینک ارسال می‌کنند. سپس واحد پردازش جریان الکتریکی را به محلول کریستالی مایع موجود در لنزها ارسال می‌کند و این جریان به صورت خودکار شفاف‌ترین تصویر ممکن را ارائه می‌کند.

به گفته مسئولان Deep Optics لنزهای کریستالی مایع این عینک برای پوشش میدان دید عینک به اندازه کافی بزرگ هستند و قادر هستند به صورت الکتریکی قدرت همگرایی و واگرایی عینک را تغییر دهند. این عینک می‌تواند بدون محدود کردن میدان دید، دید خوبی از اشیای دور و نزدیک ارائه دهد.

فرد عینکی برای اینکه دید شفافی داشته باشد هیچ کاری نباید انجام دهد و بی درنگ همه چیز را فوق العاده شفاف می‌بیند.

یاریو حداد، بنیانگزار و مدیر عامل شرکت اذعان کرد که فرد عینکی هیچ چیزی را کنترل نمی‌کند و مجبور نیست با قسمت خاصی از لنز به اطراف نگاه کند؛ تنها کاری که او باید انجام دهد این است که به اطراف خود نگاه کند.

طبق گفته افرادی که مسئول طراحی و ساخت این عینک هستند، تعدادی بی شماری از فریم‌ها می‌توانند برای این عینک مورد استفاده قرار گیرند و در مورد ظاهر عینک هیچ مشکلی نیست

این ایده قطعا ایده جالبی است و می‌تواند در بازار آینده توسعه یابد. اما حداد اذعان کرد که هنوز مشکلاتی هستند که باید برطرف شوند و رفع این مشکلات حداقل دو سال طول خواهد کشید و بعد از آن عینک‌ها آماده عرضه به بازار هستند.

در حالی که یک جفت لنز دو کانونی برای هم ارائه دیدی شفاف کافی است،Omnifocals می‌تواند کارآمدتر باشد. ا برای افرادی که به دید خوب حتی بیشتر از خواب خوب اهمیت می‌دهند، این عینک می‌تواند فناوری پوشیدنی واقعا خوبی باشد.

منبع: techtimes

ارسال نظر