پرچمدار هوآوی در ۴ نسخه مختلف معرفی می‌شود

به نظر می‌رسد که هوآوی پرچمدار جدیدش یعنی گوشی هوشمند هوآوی P9 را در چهار نسخه مختلف معرفی می‌کند. این محصولات طی روز ششم ماه آوریل و در کنفرانس اختصاصی این شرکت رونمایی خواهند شد.

پرچمدار هوآوی در ۴ نسخه مختلف معرفی می‌شود

همانطور که می‌دانید هوآوی در سال ۲۰۱۵ توانست لقب سومین کمپانی بزرگ تولید و عرضه کننده گوشی در دنیا را نصیب خود کند. این شرکت هم اکنون رقیب جدی برای دو کمپانی سامسونگ و اپل محسوب می‌شود و در سال ۲۰۱۶ قصد گسترش فعالیت‌هایش را دارد. اما هوآوی هنوز از پرچمدار سال ۲۰۱۶ خود رونمایی نکرده و تاکنون شایعات و اخبار متعددی در رابطه با آن منتشر شده است.

به گزارش کلیک، ظاهرا هوآوی در روز ششم ماه آوریل یعنی چیزی در حدود ۵ روز دیگر به طور رسمی و طی کنفرانسی که در شهر لندن برگزار می‌کند از گوشی هوشمند هوآوی P9 به عنوان پرچمدار جدیدش پرده‌برداری خواهد کرد. پیش از این تصور می‌شد که گوشی هوشمند هوآوی P9 شامل چهار نسخه مختلف شود، اما اطلاعات دقیقی در رابطه با آن‌ها منتشر نشده بود. حال و ساعاتی پیش گزارشاتی به دست آمده که خبر رونمایی هوآوی از پرچمدار جدیدش در چهار نسخه مختلف را به تایید رسانده است.

بنا به گزارشات اخیر به دست آمده، ظاهرا هوآوی گوشی هوشمند P9 را در چهار نسخه و با نام‌های اختصاصی P9 Lite، P9، P9 Plus و P9 Max معرفی می‌کند. اگر به خاطر داشته باشید دیروز خبری منتشر شده بود که در آن اطلاعات عملکردی پرچمدار هوآوی در بنچمارک AnTuTu منتشر شده بود. در اطلاعات مندرج در آن خبر اشاره شده بود که گوشی مد نظر به سیستم روی چیپ (SoC) کرین ۹۵۵ هوآوی مجهز است. حال و با توجه اطلاعات جدید به دست آمده می‌دانیم که آن گوشی هوشمند که از رم ۴ گیگابایتی، حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی و نمایشگر فول اچ دی بهره می‌برد در واقع نسخه پلاس گوشی هوآوی P9 (Huawei P9 Plus) بوده است. اما تفاوت‌های مابین نسخه‌های مختلف گوشی هوآوی P9 به چه صورت است؟

به گزارش کلیک، احتمالا نسخه اصلی گوشی هوآوی P9 از تراشه کرین ۹۵۵، رم ۳ گیگابایتی، صفحه نمایش ۵٫۲ اینچی و با وضوح تصویر فول اچ‌دی بهره‌مند می‌شود. نسخه پلاس این گوشی یا همان هوآوی P9 Plus از نمایشگری مشابه با گوشی P9 بهره‌مند شده، اما از رمی ۴ گیگابایتی و حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی بهره‌مند می‌شود. در سمت مقابل گوشی هوشمند هوآوی P9 Lite در واقع نسخه تضعیف شده پرچمدار هوآوی است که احتمالا از تراشه کرین ۹۵۰، رم ۳ گیگابایتی و حافظه داخلی ۱۶ گیگابایتی بهره‌مند می‌شود. این احتمال وجود دارد که هوآوی وضوح تصویر نمایشگر این محصول را به اچ دی کاهش دهد. همچنین نسخه ماکس گوشی هوآوی P9 یا همان Huawei P9 Max هم در واقع نسخه‌ای بزرگ از گوشی P9 Plus است. این گوشی هوشمند از نمایشگری ۶٫۸ اینچی بهره‌مند می‌شود و سایر مشخصات آن مشابه با گوشی هوشمند هوآوی P9 Plus خواهند بود.

بنا به گزارشات به دست آمده، ظاهرا هوآوی قصد دارد که نسخه لایت پرچمدارش را با قیمت ۲۹۲ دلار روانه بازار کند. نسخه اصلی این گوشی هم با قیمت ۴۷۷ دلار روانه بازار می‌شود. همچنین هوآوی دو گوشی هوشمند P9 Plus و P9 Max را نیز به ترتیب با قیمت‌های ۵۷۰ و ۶۳۳ دلار روانه بازار می‌کند. لازم به اشاره است که هنوز صحت خبرهای فوق به طور رسمی از سوی خود برند هوآوی تایید نشده‌اند. اما با توجه به گستردگی شایعاتی که در رابطه با عرضه پرچمدار جدید هوآوی در نسخه‌های مختلف منتشر شده، احتمال به وقوع پیوستن این امر بسیار بالاست. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در این رابطه باید تا روز ششم ماه آوریل صبور باشیم.

منبع: androidheadlines

ارسال نظر