چگونه اندازه آیکون‌ها را در سیستم‌عامل اندروید تغییر دهیم (بخش اول)

رسانه کلیک - در بسیاری از گوشی‌های اندرویدی مدرن امروزی اندازه آیکون‌ها که مربوط به اپلیکیشن‌ها هستند ثابت و غیرقابل تغییر است. اما خوشبختانه این سیستم‌عامل امکاناتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانید اندازه آیکون‌ها را تغییر دهید.

چگونه اندازه آیکون‌ها را در سیستم‌عامل اندروید تغییر دهیم (بخش اول)

در برخی از انواع گوشی‌های اندرویدی تغییر آیکون‌ها با استفاده از اپلیکیشن تنظیمات گوشی انجام می‌شود. در برخی دیگر برای تغییر اندازه آیکون‌ها باید از اپلیکیشن‌های شخص ثالث استفاده کنید. در این مقاله و مقاله بعدی در خصوص هر دو روش تغییر اندازه آیکون‌ها توضیح خواهیم داد.

استفاده از اپلیکیشن‌های شخص ثالث برای تغییر اندازه آیکون‌ها در سیستم‌عامل اندروید

برای تغییر ابعاد آیکون‌ها در سیستم‌عامل اندروید اپلیکیشن‌های شخص ثالث زیادی وجود دارد که برخی از آن‌ها نسبت به نمونه‌های دیگر مشهورتر و معروف‌ترند. برای مثال اپلیکیشن‌های Nova Launcher، Apex Launcher، Smart Launcher و نسخه جدید اپلیکیشن Niagara Launcher از جمله اپلیکیشن‌هایی هستند که برای تغییر ابعاد آیکون‌ها در سیستم‌عامل اندروید مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اپلیکیشن Nova Launcher برای تغییر اندازه آیکون‌ها در سیستم‌عامل اندروید

اپلیکیشن Nova Launcher یکی از مشهورترین اپلیکیشن‌های اندرویدی است که برای تغییر ابعاد آیکون‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید به راحتی هم اندازه هر کدام از آیکون‌ها را تغییر دهید و هم می‌توانید با استفاده از آن برخی از تغییرات مورد نیاز خود را روی اندروید بدون کاهش سرعت گوشی انجام دهید. برای استفاده از این اپلیکیشن به روش زیر عمل کنید.

ابتدا اپلیکیشن را از آدرس دانلود و روی گوشی خود نصب کنید. وارد بخش تنظیمات اپلیکیشن Nova Launcher شده و سپس روی گزینه Home Screen کلیک کنید.

اندازه آیکون‌ها سپس روی گزینه Icon Layout کلیک کنید.

اندازه آیکون‌ها انگشت خود را روی اسلایدر مربوط به اندازه آیکون بکشید تا ابعاد آن تغییر پیدا کند زمانی که اندازه آیکون به میزان مناسب برای شما رسید اسلایدر را رها کنید.

اندازه آیکون‌ها به عقب برگردد و ابعاد آیکون‌ها را مشاهده کنید. اگر خواستید دوباره اندازه آن‌ها را تغییر دهید دوباره مراحلی را که در بالا توضیح داده شد طی کنید. اندازه‌ای که در این حالت انتخاب می‌کنید به آیکون‌های روی صفحه خانه یا Home و آیکون‌هایی که در بخش دراور اپلیکیشن وجود دارد اعمال خواهد شد. علاوه بر این برای مدیریت و مرتب‌سازی آیکون‌ها در اپلیکیشن‌ Nova Launcher روی گزینه Home Screen کلیک کنید. سپس از منوی باز شده روی گزینه Desktop Grid کلیک کنید و گزینه App Drawer را انتخاب کنید. در نهایت روی گزینه Drawer App Grid کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید تعداد ردیف‌ها و ستون‌هایی را که آیکون‌های مربوط به اپلیکیشن‌ها در آن نمایش داده می‌شود مشخص کنید.

اندازه آیکون‌ها اپلیکیشن Apex Launcher

اپلیکیشن Apex Launcher یکی دیگر از اپلیکیشن‌های اندرویدی برای تغییر ابعاد آیکون‌ها است. شما می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن بین قابلیت‌های سیستم‌عامل اندروید تعادل ایجاد کنید. برای استفاده از این اپلیکیشن به روش زیر عمل کنید.

ابتدا اپلیکیشن Apex Launcher را از این آدرس دانلود و روی گوشی خود نصب کنید.

بعد از نصب اپلیکیشن آن را باز کرده و اجرا کنید. گزینه Home Screen را در فهرست گزینه‌های موجود در صفحه اصلی اپلیکیشن انتخاب کنید.

اندازه آیکون‌ها روی گزینه Layout & Style کلیک کنید.

اندازه آیکون‌ها صفحه باز شده را به سمت پایین بکشید تا زمانی که گزینه Icon Size برای شما نمایش داده شود. اندازه آیکون‌ها را در این قسمت مشخص کنید. در نهایت شما می‌توانید نتیجه را در همان زمانی که تغییرات را انتخاب می‌کنید مشاهده کنید.

اندازه آیکون‌ها بعد از اینکه اندازه آیکون‌ها به ابعادی که در نظر دارید رسید کار را متوقف کنید و به عقب برگردید. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید تعداد ستون‌ها و ردیف‌هایی را که آیکون‌ها در آن‌ها نمایش داده می‌شود را مشخص کنید. هرچقدر تعداد ستون‌ها و ردیف‌هایی که انتخاب می‌کنید بیشتر باشد اندازه آیکون‌ها بیشتر تغییر خواهد کرد.

اندازه آیکون‌ها علاوه رب این اگر بخواهید که اندازه آیکون‌ها در بخش App Drawer را تغییر دهید باید وارد بخش Setting اپلیکیشن شده و روی گزینه Setting کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه app drawer را انتخاب کنید و سپس از فهرست باز شده گزنه Drawer Layout & Icons را انتخاب کنید. در این قسمت شما می‌توانید اندازه آیکون‌ها در بخش App Drawer را نیز تغییر دهید.

اندازه آیکون‌ها اپلیکیشن smart Launcher 5

اپلیکیشن Smart Launcher 5 نیز یکی از اپلیکیشن‌های اندرویدی است که علاوه بر قابلیت‌های آن در مرتب سازی و مدیریت آیکون‌ها می‌توانید از قابلیت تغییر اندازه آیکون‌ها در آن نیز استفاده کنید. این اپلیکیشن را می‌توانید از این آدرس دانلود و روی گوشی خود نصب کنید. برای استفاده از این اپلیکیشن به روش زیر عمل کنید:

بعد از دانلود و نصب اپلیکیشن آن را باز کتید و به انتخاب صفحه اصلی بروید. دسته‌بندی مختلفی از اپلیکیشن را در این قسمت مشاهده خواهید کرد.

سیستم‌عامل اندروید روی آیکون 3 نقطه که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرا دارد کلیک کنید.. در این مرحله پنجره App Page برای شما نمایش داده می‌شود.

سیستم‌عامل اندروید صفحه را به سمت بالا بکشید تا وارد بخش تنظیمات Application Smart Launcher 5 بشوید. سپس گزینه Global Appearance را انتخاب کنید.

سیستم‌عامل اندروید روی گزینه Icon Appearance کلیک کنید.

سیستم‌عامل اندروید اندازه مناسب برای آیکون‌ها را در این قسمت مشخص کنید. اندازه‌ای که در این بخش مشخص می‌کنید روی اندازه آیکون‌ها در همه پوشه‌ها و دسته‌بندی‌ها به غیر از اپلیکیشن‌هایی که در صفحه خانه شما قرار دارد اعمال خواهد شد.

سیستم‌عامل اندروید اگر به دنبال تغییر اندازه آیکون‌ها در صفحه خانه خود هستید باید ابتدا روی گزینه Setting در اپلیکیشن Smart Launcher 5 کلیک کنید. سپس گزینه Home Page را انتخاب کنید و از منوی باز شده روی گزینه Home Page کلیک کنید و سپس گزینه Layout را انتخاب کنید.

سیستم‌عامل اندروید در این قسمت شما می‌توانید اندازه آیکون‌ها که در صفحه خانه گوشی شما قرار دارند را تغییر دهید.

ارسال نظر