مترو تهران میزبان ایستگاههای شهیدرضایی و توحید تا مهرماه

به گفته‌ی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، ایستگاه شهید رضایی تا اواخر شهریور و ایستگاه توحید اواخر مهر ماه به بهره‌برداری در شبکه خطوط مترو تهران می‌رسند.

مترو تهران میزبان ایستگاههای شهیدرضایی و توحید تا مهرماه

طی بازدیدی که با حضور سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران انجام شد، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت پیشرفت عملیات اجرایی ایستگاه‌های شهید رضایی در خط ۶ و توحید در خط ۷ ابراز امیدواری کرد ایستگاه شهید رضایی اواخر شهریور ماه و ایستگاه توحید اواخر مهر ماه وارد مدار بهره‌برداری شبکه خطوط مترو تهران شوند.

این امر در حالی است که در حال حاضر بیشترین تکیه دست‌اندرکاران امر برای تأمین منابع مالی مورد نیاز افتتاح ایستگاه‌ها و ورودی‌های جدید، اوراق مشارکت سال ۱۳۹۹ می‌باشد که بخشی از آن اخیراً به خزانه شهرداری تهران واریز شده است.

جالب است بخوانید: عاقبت خرید ۶۳۰ واگن مترو از چین برای تهران چه شد؟

البته هنوز حدود ۲۱۹ میلیارد تومان وجوه حاصل از فروش اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ که مربوط به توسعه خطوط مترو است، در گرو بانک رفاه کارگران به عنوان بانک عامل فروش اوراق مذکور باقی مانده است.

همچنین به موازات اقدامات توسعه‌ای خطوط و تلاش برای بهره‌برداری از ایستگاه‌های جدید، افتتاح چند ورودی جدید نیز در دستور کار متولیان شرکت مترو تهران قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود ورودی دوم ایستگاه برج میلاد و ورودی سوم ایستگاه مهدیه، بزودی آماده استفاده شهروندان پایتخت شوند.

می‌توانید بخوانید: آموزش نحوه استفاده از نقشه مترو تهران برای رسیدن به مقصد

منبع: مهر

ارسال نظر