ثبت‌نام اینترنتی مستأجران سال ۹۹ برای دریافت وام اجاره مسکن

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی خبر داد در پی نامه‌نگاری با نظام بانکی، امکان ثبت‌نام وام ودیعه برای مستأجران سال ۹۹ به صورت الکترونیکی فراهم شد.

ثبت‌نام اینترنتی مستأجران سال ۹۹ برای دریافت وام اجاره مسکن

محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایرنا درباره ثبت‌نام وام‌ ودیعه قرادادهای اجاره سال ۹۹ اعلام کرد: «در پی نامه‌نگاری با نظام بانکی، امکان ثبت‌نام وام ودیعه برای مستأجران سال ۹۹ به صورت الکترونیکی فراهم شده است. برای ثبت‌نام مستأجران 6 ماه دوم سال ۹۹ نیز با نظام بانکی نامه‌نگاری شده و اکنون ابهام حوزه بانکی برطرف شده است.»

وی افزود: «بر این اساس در پی درخواست از نظام بانکی، امکان ثبت‌نام قراردادهای اجاره سال ۹۹ نیز در کنار قراردادهای اجاره ۱۴۰۰ فراهم است.»

به گفته محمودزاده تا چند روز گذشته سامانه ثبت‌نام فقط درخواست‌های مربوط به قراردادهای اجاره سال ۱۴۰۰ را می‌پذیرفت که این مشکل در روزهای اخیر رفع شده است.

بیشتر بخوانید: شرایط جدید ثبت نام ودیعه مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سقف اعتبار وام ودیعه مسکن ۱۰ هزار میلیارد است، گفت: «مبلغ آن در تهران ۷۰ میلیون، در سایر کلان‌شهرها ۴۰ میلیون و در بقیه شهرها ۲۵ میلیون تومان است. پیش‌بینی ما این است که حداقل به بیش از ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر وام ودیعه مسکن تعلق بگیرد.»

وی همچنین بیان کرد: «مستأجران ثبت‌نام را در سامانه انجام دهند و مدارک تمدید و کد رهگیری را به سیستم بانکی معرفی کنند. اگر بتوانیم از ستاد مقابله با کرونا مصوبه جدید بگیریم، زمان ثبت‌نام تمدید خواهد شد.»

لازم به ذکر است ثبت‌نام وام ودیعه مسکن از ۲۶ خرداد آغاز شده و همه مستأجران واجد شرایط دریافت تسهیلات کمک‌ودیعه مسکن که در سامانه tem.mrud.ir ثبت‌نام کرده‌اند، اکنون باید منتظر پاسخ استعلام خود باشند.

شاید خواندن این مطلب هم برایتان جالب باشد: سامانه کد یکتا چیست؟ | چه کسانی باید ثبت‌نام کنند؟

سقف تسهیلات کمک‌ودیعه اجاره مسکن در منطقه شهری تهران ۷۰ میلیون تومان، سایر کلان‌شهرها (شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت یعنی شهرهای مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) ۴۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۲۵ میلیون تومان است. همچنین متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متأهل یا سرپرست خانوار باشند. متقاضیان همچنین باید دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

چنانچه متقاضی تا حداکثر ۲ هفته از تاریخ معرفی به شعب بانکی نسبت به تکمیل مدارک خود و ضامنان اقدام نکند، درخواستش رد می‌شود.

ارسال نظر