سامانه املاک و اسکان به زودی بازگشایی می‌شود | تغییر در شیوه ثبت‌نام

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سامانه املاک و اسکان پس از رفع ایرادات ظرف یکی دو روز آینده مجدداً راه‌اندازی می‌شود، گفت: «در نسخه جدید کارها را آسان کرده‌ایم؛ به این صورت که اطلاعات سکونتی خانوارها درج شده و مالکان باید موارد را تأیید یا اصلاح کنند.»

سامانه املاک و اسکان به زودی بازگشایی می‌شود | تغییر در شیوه ثبت‌نام

محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: «پس از انجام کارهای فنی که روی سامانه املاک و اسکان انجام شده، تیم اجرایی پروژه به ما قول داده ظرف یکی دو روز آینده سامانه را قابل دسترس کنند. طبق طرح جهش تولید مسکن، چند آیتم به سایت اضافه شده که شهروندان می‌توانند از ویژگی‌های جدید در ساختار این سامانه استفاده کنند.»

وی افزود: «درج اطلاعات سکونتی خانوارها تا پایان مهر ماه است. فعلاً نیازی برای تمدید این زمان احساس نمی‌کنیم اما اگر این نیاز را ببینیم، ممکن است زمان را تمدید کنیم. ظرف چند روز آینده پیامک‌هایی برای خانوارهای محترم ارسال و از آن‌ها دعوت می‌شود با مراجعه به سایت، اطلاعات موجود را که از تضارب اطلاعات در سامانه‌های مختلف جمع‌بندی کرده‌ایم ببینند. در این صورت اگر نیاز به ویرایش دارد ویرایش می‌کنند و اگر درست بود تأیید خواهند کرد.»

شاید خواندن این مطلب هم برایتان جالب باشد: سامانه کد یکتا چیست؟ | چه کسانی باید ثبت‌نام کنند؟

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استفاده از سامانه املاک و اسکان آسان‌تر شده است، خاطرنشان کرد: «قبلاً خانوارها باید تک‌تک اطلاعات را وارد می‌کردند، اما هم‌اکنون گزینه‌هایی ایجاد کرده‌ایم که خانوارها می‌توانند موارد را تأیید یا اصلاح کنند و زمان کمتری صرف خواهند کرد. در معماری جدید سامانه، اطلاعات افراد خانوار، املاک و دارایی آن‌ها وجود دارد که سرپرست خانوار باید آن‌ها را تأیید یا اصلاح کند.»

از آخرین وضعیت مالیات بر خانه‌های خالی چه خبر؟

محمودزاده درباره آخرین وضعیت قانون مالیات بر خانه‌های خالی هم اظهار کرد: «پس از شناسایی یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی خالی، سازمان امور مالیاتی اعلام کرد اطلاعاتی که از طریق کارتابل سامانه املاک و اسکان ارسال کرده‌ایم، یک بار هم از طریق سامانه‌ای که وزارت اطلاعات بین دستگاه‌ها به صورت رسمی برقرار می‌کند، ارسال شود.»

وی تأکید کرد: «امیدواریم در اولین فرصت که این سامانه مرتبط ایجاد می‌شود، تکلیف یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد شناسایی شده مشخص شود تا بتوانیم در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهیم. البته تعداد واحدهای خالی از سکنه به روز تغییر می‌کند.»

گفتنی است فعالیت سامانه املاک و اسکان مدتی قبل و پس از حمله سایبری به زیرساخت‌های وزارت راه و شهرسازی کشور مختل شده بود. در این مدت مسئولان بارها خبر از بازگشایی و فعالیت دوباره سایت دادند، اما همچنان برخی امکانات آن دچار اشکال بود و همچنین به نظر می‌رسید بخشی از اطلاعات خانوارها از سایت حذف شده بود . حالا با اعلام دوباره این خبر از سوی معاون راه و شهرسازی، به نظر می‌رسد مشکلات موجود بالاخره برطرف شده است.

ارسال نظر