نگهبانی که تابلوی مشهور را خط‌خطی کرده بود، درباره کارش توضیح داد

نگهبانی که چندی پیش روی یک تابلو نقاشی ارزشمند با خودکار چشم کشیده بود، می‌گوید در زمان انجام این کار فکر می‌کرد این اثر نقاشی یک کودک است.

نگهبانی که تابلوی مشهور را خط‌خطی کرده بود، درباره کارش توضیح داد

به گزارش ایسنا به نقل از حریت دیلی نیوز، یک نگهبان روس در نخستین روز فعالیتش در مرکز یلتسین واقع در شهر یکاترینبرگ، پس از آن که برای یک تابلوی نقاشی قرن بیستمی با خودکار چشم کشید، خبرساز شد. آنا لپورسکایا نقاش این تابلو نقاشی به عمد شخصیت‌های تابلوی نقاشی را بدون اجزای صورت نقاشی کرده بود.

این تابلو نقاشی به دهه ۳۰ میلادی تعلق دارد و در آن 3 آدمک بدون صورت به تصویر کشیده شده‌اند. این تابلو حدود یک میلیون دلار ارزش‌گذاری شده است. با این حال نگهبانی که از سوی یک شرکت خصوصی برای تامین امنیت یک گالری استخدام شده بود، برای شخصیت‌های این نقاشی با خودکار چشم کشید.

حالا نگهبان ۶۳ ساله از کاری که کرده پشیمان است. این نگهبان در گفت‌وگویی با یکی از رسانه‌های روس اظهار کرد در زمان نقاشی کشیدن با خودکار فکر می‌کرده این یک نقاشی کودکانه است و در آن زمان چند نوجوان که برای ملاقات به گالری آمده بودند نیز او را به انجام این کار تشویق کرده بودند. این نگهبان در جریان گفت‌وگو بیان کرد: «من احمقم. چه کار کردم!»

این نگهبان می‌گوید نمی‌دانست کار اشتباهی انجام داده است. وقتی پلیس چند روز بعد به سراغ او رفت، او نمی‌توانست اتهاماتی را که علیه او هستند، درک کند.

بر اساس گزارش رسانه‌های روسی، نوجوانانی که این نگهبان را برای نقاشی با خودکار تشویق کرده‌اند از طریق دوربین‌های مداربسته قابل شناسایی نیستند.

این نگهبان می‌گوید اگر می‌دانست این نقاشی بسیار گران است و از مسکو به گالری منتقل شده است، هرگز به آن آسیبی نمی‌رساند.

ارسال نظر