در پیک ششم کرونا ماموریت‌های اورژانس ۳ برابر شده است

طبق اعلام معاون فنی و عملیاتی مرکز اورژانس تهران، در پیک ششم کرونا ماموریت های مرتبط با کرونا اورژانس بیش از سه برابر افزایش یافته است. 

در پیک ششم کرونا ماموریت‌های اورژانس ۳ برابر شده است

دکتر پژمان آقازاده درباره تاثیر پیک ششم ویروس کووید۱۹ بر تعداد تماس و ماموریت‌های مرکز اورژانس تهران، گفت: «می‌توان گفت که پیش از رسیدن به پیک ششم ویروس کووید۱۹ در تهران، اورژانس به صورت روزانه حدود ۶ هزار و ۵۰۰ تماس داشت. اما پس از آغاز پیک ششم کرونا، تعداد تماس‌هایی که با اورژانس تهران گرفته می‌شود به حدود ۹ هزار تماس در روز رسیده است.»

معاون فنی و عملیاتی اورژانس تاکید کرد: «بر اساس آمار با آغاز پیک ششم حدود ۳۵ درصد افزایش تماس با اورژانس تهران را داشته‌ایم.»

دکتر آقازاده درباره افزایش تعداد ماموریت های اورژانس تهران نیز گفت: «پیش از آغاز پیک، حدود ۲ هزار و ۵۰۰ ماموریت در روز انجام می‌شد و بعد از پیک ششم تعداد ماموریت‌ها به حدود ۳ هزار و ۱۰۰ ماموریت در روز افزایش پیدا کرده است. بر همین اساس ماموریت‌های اورژانس تهران نیز حدود ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است.»

وی با اشاره به ماموریت های مرتبط با کرونا و رسیدگی به افرادی که امکان کرونا داشتن برایشان مطرح است نیز گفت: «پیش از پیک ششم حدود ۸۵ ماموریت در روز در ارتباط با کووید۱۹ داشتیم که پس از پیک، حدود ۳۵۰ مورد ماموریت کرونایی در روز انجام می‌شود که این افزایش بیش از سه برابر است.»

بیشتر بدانید: بیشترین بستری‌های امیکرون کودکان ۱ تا ۵ ساله هستند

منبع: ایسنا

ارسال نظر