طلاق زوج میلیاردر موجب نمایش شاهکار نادیده مارک روتکو شد

شاهکار دیده‌نشده‌ای از مارک روتکو و یکی از آخرین خودنگاره‌های اندی وارهول، از جمله آثار هنری مجموعه بزرگ و ارزشمند مکلو خواهند بود که به زودی از حراجی سر درمی‌آورند.

طلاق زوج میلیاردر موجب نمایش شاهکار نادیده مارک روتکو شد

آثار مارک روتکو، نقاش نامدار اکسپرسیونیست انتزاعی و اندی وارهول، هنرمند مشهور آمریکایی و ده‌ها اثر هنری دیگر مجموعه مکلو، یکی از بزرگترین مجموعه آثار هنر مدرن و معاصر جهان، در بهار پیش رو به مزایده گذاشته خواهند شد.

مجموعه مکلو که تویسط هری مکلو و لیندا برگ جمع‌آوری شده است، در جریان طلاق این زوج میلیاردر به فروش می‌رسد.

نوامبر سال گذشته میلادی بیش از ۶۷۶ میلیون پوند برای نیمی از آثار این مجموعه پرداخت شد تا رکورد ارزشمندترین حراجی یک مجموعه هنری شکسته شود.

روز جمعه حراجی ساتبیز از ۳۰ اثر دیگر مجموعه مکلو رونمایی کرد که قرار است در ماه مه در نیویورک به مزایده گذاشته شوند.

از جمله آثار قابل توجه این مجموعه می‌توان به تابلو نقاشی بدون عنوان اثر روتکو که در سال ۱۹۶۰خلق شده است، اشاره کرد که با ارزش تقریبی ۳۵ میلیون تا ۵۰ میلیون دلار به مزایده گذاشته خواهد شد. این اثر به دوره‌ای از فعالیت روتکو تعلق دارد که هنرمند طی آن از رنگ‌های روشن به سراغ رنگ‌های تیره رفت.

زوج مکلو این مجموعه را در طول حدود 6 دهه زندگی مشترک جمع‌آوری کرده بودند. زمانی که این دو تصمیم به جدایی گرفتند، با توجه به غیرممکن بودن ارزش گذاری مجموعه آثار هنری مکلو توسط وکلایشان، دادگاه دستور داد این آثار فروخته شوند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر