ساکنین آینده منطقه 2020 دبی پس از پایان اکسپو چه کسانی هستند؟

منطقه 2020 دبی که ۶ ماه میزبان نمایشگاه بین المللی اکسپو (expo2020) بود، زمانی که این رویداد به اتمام برسد کاربری‌های دیگری خواهد داشت و تبدیل به یک مجموعه مسکونی تجاری می‌شود.

ساکنین آینده منطقه 2020 دبی پس از پایان اکسپو چه کسانی هستند؟

ساکنین آینده منطقه 2020 دبی پس از پایان نمایشگاه اکسپو

به اعتقاد کارشناسان املاک در دبی، منطقه ۲۰۲۰ دبی با وجود خط مترو، دسترسی خوب و حجم قابل‌توجه پارکینگ‌های در دسترس، تمام مزایای ممکن را دارد تا پس از اتمام اکسپو، به‌راحتی به یک مجموعه مسکونی تجاری تفریحی تبدیل شود.

بر اساس پیش‌بینی‌های اولیه، احتمالا متخصصان جوان شرکت‌های دانش‌بنیان و افرادی که میل به زندگی شهری بدون شلوغی و آشفتگی دارند، به دنبال اجاره ملک در این منطقه خواهند بود.

با توجه به زیرساخت‌های متمرکز بر سلامت و رفاه، کسانی که در ناحیه ۲۰۲۰ زندگی می‌کنند می‌توانند به‌جای استفاده از خودرو، در سرتاسر منطقه پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری کنند.

«جیمز پری» مدیرعامل یک آژانس املاک در دبی، به نشریه نشنال گفت که این محله را به‌عنوان یک «شهر در شهر» به مشتریان بالقوه معرفی خواهد کرد.

او گفت: «زندگی یا کار در سایت اکسپو جذابیت خاصی دارد. میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان نام اکسپو ۲۰۲۰ دبی را شنیده‌اند، بنابراین داشتن آدرس مرتبط با این رویداد به اعتبار افراد می‌افزاید. از آنجا که موقعیت این منطقه آن‌قدر که بسیاری از مردم دوست دارند مرکزی نیست، ممکن است قیمت‌ها در مقایسه با مناطقی مانند دبی مارینا و مرکز دبی مطلوب‌تر باشد.»

ما انتظار داریم ترکیبی از محلی‌ها و ساکنین و شرکت‌های بین‌المللی به این مکان علاقه‌مند باشند و مشتاقانه منتظر نقشه‌های دقیق برای مشخص شدن محل خانه‌های مسکونی، دفاتر تجاری و مدارس هستیم.»

هم‌اکنون دهکده اکسپو، واقع در نزدیکی محل نمایشگاه جهانی، دارای ۲۲۷۳ آپارتمان در ۱۵ برج است و حدود ۳۵۰۰ نفر در آن ساکن هستند.

مالک و مدیر این منطقه مرکز تجارت جهانی دبی (DWTC) است و نمایندگان املاک می‌گویند که اجاره واحد در این منطقه نیز می‌تواند بسیار پرطرفدار باشد.

منطقه ۲۰۲۰ که می‌تواند تا ۱۴۵ هزار نفر را در خود جای دهد، به عنوان بخشی از طرح شهری ۲۰۴۰ دبی، شامل طیف وسیعی از گزینه‌های حمل‌ونقل عمومی است که مناطق مختلف را به هم مرتبط می‌کند، گزینه‌هایی مانند یک مسیر اختصاصی برای وسایل نقلیه خودرا‌ن، یک مسیر دوچرخه‌سواری ۱۰ کیلومتری، پیاده‌روهای به هم پیوسته و عریض و یک مسیر ۵ کیلومتری دویدن.

این منطقه همچنین مملو از فضای سبز خواهد بود که احتمالا عامل جذاب مهمی برای کسانی است که به دنبال اقامت در آن هستند.

بر اساس تخمین‌ها، زمانی که عملیات تغییر شکل منطقه ۲۰۲۰ در ماه آوریل آغاز شود، حدود ۸۰ درصد از ساختار فعلی آن به نوعی حفظ خواهد شد.

پیش از این کشورهای مختلفی متعهد شده‌اند که پروژه هایی را در این منطقه راه اندازی کنند، مثلا بریتانیا قرار است مرکز نوآوری هیدروژنی در این مکان بسازد و ایتالیا برای حفظ آثار باستان‌شناسی و آثار هنری بازیابی شده از مناطق جنگی تاسیساتی را اداره می‌کند.

همچنین می‌توانید ببینید: ویدیو مدل های زن سعودی در نمایشگاه اکسپو 2020 دوبی

ارسال نظر