ژاپن به تمام محدودیت‌های کرونایی پایان داد

امروز چهارشنبه ۱۶ مارس دولت ژاپن اعلام کرد همه محدودیت‌های کرونایی در توکیو و ۱۷ استان دیگر به دلیل فروکش کردن ابتلا به امیکرون در این کشور برداشته می‌شود.

ژاپن به تمام محدودیت‌های کرونایی پایان داد

محدودیت‌های کرونایی در ژاپن پایان می‌یابد

قرار است «فومیو کیشیدا» نخست وزیر ژاپن در سخنرانی امروز ساعت ۷ عصر به وقت محلی، برداشتن تمامی محدودیت‌های کرونایی از ۲۱ مارس را در کنار آسان کردن محدودیت‌های مرزی اعلام کند.

توکیو روز گذشته با گزارش ۷ هزار و ۸۳۶ مورد ابتلا، به کاهش ۱۲ درصدی از هفته گذشته رسیده است. در ماه فوریه ویروس جهش یافته «اُمیکرون» منجر به مرگبارترین موج این بیماری در پایتخت و سراسر شهرهای این کشور از ابتدای همه گیری کرونا شده بود.

با توجه به جمعیت ۷۱ درصدی افراد مسن آسیب پذیر در ژاپن، پس از شروعی کند، برنامه دولتی تزریق دُز تقویتی سرعت گرفت و افراد مسن دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

وضعیت اضطراری که به دنبال گسترش ویروس اُمیکرون در ۱۸ مرکز از ۴۸ استان این کشور اجرا می شد شامل محدودیت ساعت کار برای مشاغل گوناگون بود.

به نظر می رسد محدودیت های کرونایی بر اقتصاد و به ویژه در بخش خدمات رسانی تاثیر گذاشته است.

با این حال کارشناسان بهداشت و سلامت معتقدند موج اُمیکرون پایان نیافته و ممکن است سویه های جدیدی هر زمان پدیدار شوند اما محدودیت های کرونایی که در ۲ سال گذشته بارها اعمال شد، کارایی خود را بر رفتار عمومی از دست داده است.

«هیتوشی اوشیتانی» استاد دانشگاه «توهوکو» به خبرنگاران گفت: «ما باید استراتژی‌های متفاوتی برای مهار انتقال ویروس در این مرحله به کار بگیریم. اکنون خیلی زود است که بخواهیم درباره استراتژی خروج از این ویروس بحث کنیم.»

منبع: ایرنا

بیشتر بخوانید: ویروس جدید ۹ میلیون نفر را در چین خانه‌نشین کرد

ارسال نظر