مهلت ویرایش برای متقاضیان نهضت ملی مسکن ایجاد می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی از ایجاد مهلت ویرایش اطلاعات برای متقاضیان نهضت ملی مسکن که اطلاعات خود را ناقص در سامانه وارد کرده‌ یا در ثبت مشخصات اشتباه داشته‌اند خبر داد.

مهلت ویرایش برای متقاضیان نهضت ملی مسکن ایجاد می‌شود

به متقاضیان نهضت ملی مسکن فرصت ویرایش اطلاعات داده می‌شود

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا، محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: پایان سال گذشته مهلت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن به پایان رسید، اما ممکن است اطلاعات بعضی افراد در سامانه جامع طرحهای حمایتی مسکن به صورت صحیح درج نشده یا ناقص صورت گرفته باشد که حتما زمانی را برای ویرایش اطلاعات آنها تعیین می‌کنیم. متعاقبا این زمان اعلام خواهد شد.

وی افزود: تمامی متقاضیان تا خردادماه تعیین تکلیف می‌شوند. برای بیش از ۹۰ درصد متقاضیان، سه شرط تاهل، ‌سرپرست خانوار بودن و سابقه مالکیت در ستاد وزارت راه و شهرسازی بررسی شده و شرط چهارم که سابقه سکونت پنج ساله در شهر مورد نظر است به استانها محول شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: همکاران ما در استانها تا خردادماه فرصت دارند تا شرایط متقاضیان را بررسی و تعیین تکلیف کنند. نهایتا به متقاضیان اعلام می‌کنند که واجد شرایط هستند یا خیر. اگر واجد شرایط هستند به آنها اعلام می‌شود که در بانک عامل حساب باز کنند و وارد اجرای پروژه خواهند شد.

همچنین بخوانید: تأثیر کاهش قیمت سیمان بر قیمت مسکن چگونه است؟

مذاکره با چین برای ورود به مسکن ملی از دستور کار خارج نشده است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره اینکه مذاکره با شرکتهای چینی برای ورود به طرح نهضت ملی مسکن به کجا رسید، اظهار کرد: مذاکره با شرکتهای خارجی مثل چین و ترکیه از دستور کار خارج نشده و ادامه دارد؛ چرا که برای حجم بزرگ ساخت‌و‌ساز در قالب نهضت ملی مسکن حتما نیاز به فناوری‌های جدید مقرون به صرفه داریم.

وی افزود: خیلی از فناوری‌های ساخت در کشور وجود دارد که می‌شود از آن استفاده کرد، اما در پروژه جهش تولید و تامین مسکن باید استطاعت گروه‌های هدف این طرح را نیز مدنظر قرار دهیم که این فناوری‌ها بعضا چنین ویژگی ندارند.

محمودزاده همچنین اذعان کرد که از توان سازندگان داخلی غافل نیستیم. موضوع صنعتی‌سازی را به فراخوان گذاشته‌ایم و از ۵۸۶ شرکت داخلی که تاییدیه فنی دارند خواسته‌ایم تا در طرح نهضت ملی مسکن سه مشخصه کیفیت، سرعت اجرا و کاهش قیمت تمام شده را در دستور کار قرار دهند؛ برای این منظور جلساتی را با برخی از آنها برگزار کرده‌ایم و «ارتقای فناوری ساخت» یکی از مهمترین دستور کارهای وزارت راه و شهرسازی در سال جدید، است.

بیشتر بدانید: اجاره نشینی در زمین‌های دولتی | طرح اجاره داری حرفه‌ای چیست؟

ارسال نظر