علیرضا قربانی از آمریکا اخراج شد

علیرضا قربانی، خواننده سرشناس ایرانی که قرار بود در برنامه نوروزی در آمریکا آواز بخواند، از این کشور اخراج شد.

علیرضا قربانی از آمریکا اخراج شد

به گزارش مهر، علیرضا قربانی خواننده ایرانی که قرار بود شنبه در جشن نوروزی «سمفونی پاسیفیک» در کاستا مسا برنامه اجرا کند، از آمریکا اخراج شد.

قربانی در فرودگاه تورنتو بازداشت شد و اجازه ورود به آمریکا را به دست نیاورد.

برنامه جشن نوروزی که همه بلیت‌هایش فروخته شده و هر سال به مناسبت نوروز در مرکز هنرهای کاستا مسا برگزار می‌شود، شنبه با حضور برخی از چهره‌های مشهور موسیقی برپا شد اما این خواننده مشهور که نامش در فهرست اجراکنندگان بود، در آن حضور نیافت.

به گفته برگزارکنندگان برنامه، قربانی که مقیم کاناداست، روز جمعه درحالی‌که قصد پرواز به آمریکا را داشت، توسط ماموران در فرودگاه تورنتو بازداشت و بازجویی شد و در نهایت اجازه ورود به خاک آمریکا را به دست نیاورد.

به گفته علیرضا اردکانی، مدیر اجرایی بنیاد غیرانتفاعی فرهنگ در منطقه لس‌آنجلس که با این برنامه همکاری داشت، او سوار هواپیما هم شد و روی صندلی هم نشست، اما چند مامور اداره مهاجرت سوار هواپیما شدند و او را بیرون آوردند.

اردکانی گفت نزدیک به ۴ ساعت از قربانی بازجویی کردند و در نهایت به وی گفتند روادیدش لغو می‌شود و دیگر اجازه ورود به خاک آمریکا را ندارد.

وی افزود پیش از این یک پیامکی مبنی بر اینکه این خواننده اجازه ورود ندارد دریافت کرده بود، اما تصور کرده بود این پیامک واقعی نیست. وی افزود بازداشت موقت قربانی ۴۹ ساله و محرومیت وی از ورود به آمریکا احتمالاً به دلیل خدمت سربازی وی در سپاه پاسداران در چند دهه پیش است.

جشن نوروزی شنبه گذشته با حضور ۱۸۰۰ نفر برگزار شد و لس‌آنجلس تایمز این خبر را دیروز منتشر کرد. خود قربانی هنوز در این‌باره اظهار نظر نکرده است.

ارسال نظر