بازگشت پینک فلوید با آهنگ جدید در حمایت از مردم اوکراین

گروه موسیقی پینک فلوید پس از گذشت 30 سال، با انتشار قطعه Hey Hey Rise Up به عرصه موسیقی بازگشت. درآمد حاصل از این آهنگ، در حمایت از مردم اوکراین به صندوق بشردوستانه این کشور اهدا می‌شود.

بازگشت پینک فلوید با آهنگ جدید در حمایت از مردم اوکراین

گروه محبوب و اسطوره‌ای پینک فلوید با انتشار قطعه جدید خود به نام «هی هی بلند شو» (Hey Hey Rise Up) پس از 30 سال به عرصه موسیقی بازگشت.

ویدئوی این قطعه به تازگی در صفحه رسمی Pink Floyd منتشر شده و حضور دیوید گیلمور به عنوان گیتاریست و خواننده و نیک میسون به عنوان درامر، احساسات و هیجان طرفداران این گروه را برانگیخته است. آندری خلیونوک از گروه موسیقی بوم‌باکس اکراین نیز این دو بزرگ‌مرد موسیقی را همراهی می‌کند.

البته راجر واترز خواننده، ترانه‌سرا و گیتاریست انگلیسی که در سال ۱۹۸۵ گروه موسیقی پیک فلوید را ترک کرد، در بازگشت مجدد این گروه موسیقی پس از چند دهه حضور ندارد.

این قطعه موسیقی برای دانلود در فضای مجازی قرار داده شده و قرار است تمامی عواید حاصل از آن در حمایت از مردم اوکراین و صندوق بشردوستانه اوکراین اختصاص یابد.

«هی هی بلند شو» که به سرعت در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست و منتشر می‌شود، با این پیام آغاز می‌شود که آندری خلیونوک تور موسیقی خود را در آمریکا پایان می‌دهد تا برای دفاع از کشورش در جنگ با روسیه به اوکراین بازگردد.

بازگشت پینک فلوید

دیوید گیلمور در صفحه رسمی توییتر گروه موسیقی پینک فلوید در این‌باره نوشت: «ما نیز همچون بسیاری دیگر، از این عمل زشت در قبال کشوری مستقل، صلح‌آمیز و دموکراتیک، احساس خشم و ناامیدی کردیم.»

گروه موسیقی پینک فلوید سال ۱۹۶۵ توسط سید برت، نیک میسون، راجر واترز و ریچارد رایت در لندن تشکیل شد. گیلمور در سال ۱۹۶۷ همکاری‌اش را با این گروه موسیقی آغاز کرد و یک سال پیش از آن، برت به‌دلیل وخامت حال جسمی‌اش از گروه جدا شد.

پینک فلوید بعدها به یکی از مشهورترین گروه‌های موسیقی تبدیل شد و در آن زمان ۲۰۰ میلیون آلبوم در سطح جهانی فروش داشت. «نیمه تاریک ماه»، «دیوار» و «کاش اینجا بودی» از معروف‌ترین آلبوم‌های پینک فلوید هستند که در میان تأثیرگذارترین آلبوم‌های راک قرن بیستم قرار دارند.

بر اساس اعلام سازمان ملل، تاکنون دست‌کم ۱۶۱۱ غیرنظامی در جریان تهاجم روسیه به اوکراین کشته شده و ۲۲۲۷ نفر نیز مجروح شده‌اند. همچنین بیش از ۴.۳ میلیون نفر از مردم اوکراین به کشورهای دیگر گریخته‌اند و میلیون‌ها نفر نیز اخیرا بی‌خانمان شده‌اند.

آهنگ جدید پینک فلوید در حمایت از مردم اوکراین را می‌توانید از کانال تلگرام کلیک دریافت کنید.

برای شنیدن و دریافت این آهنگ اینجا کلیک کنید

منبع: ایسنا

ارسال نظر