حمله سایبری به مهم‌ترین بانک‌های اسراییل

دیشب یک حمله سایبری وبگاه‌ها و بخشی از اپلیکیشن‌های مهم‌ترین بانک‌های اسراییل را برای چند ساعت از دسترس خارج کرد.

حمله سایبری به مهم‌ترین بانک‌های اسراییل

به گزارش رسانه‌های عبری‌زبان رژیم صهیونیستی، شماری از وبگاه‌های بانک‌های اسرائیلی مورد حمله سایبری قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، وبگاه‌های بانک‌های مسعد، اینترناسیونال، اوتزارهاشیال و چند بانک دیگر از دسترس خارج شدند. از شنبه شب دسترسی کاربران به اپلیکیشن و سایت‌های این بانک‌ها قطع شده بود.

به گفته کارشناسان، تا ساعتی از شامگاه شنبه، اکثر بانک‌های بزرگ اسرائیل از دسترس خارج شده بودند؛ امری که احتمال نگران‌کننده حمله سایبری به این بانک‌ها را قوت بخشیده و در عین حال میزان توانمندی بانک‌های اسرائیل را برای مقابله با حملات سایبری مطرح می‌کند.

این اختلال (یا حمله سایبری) از نیمه‌شب با اعلام کندی و مشکل در دسترسی به بانک هبو علیم، یکی از بزرگترین بانک‌های اسرائیل آغاز شد و به سرعت به سایر بانک‌های بین‌المللی اسرائیل هم سرایت کرد.

به گفته رسانه‌ها گرچه مشکل مذکور بعد از چند ساعت حل شد، اما این اولین باری نیست که طی چند هفته اخیر تارنماهای بانک‌های اسرائیل دچار چنین اختلالی می‌شوند. به طور مثال روز 14 مارس گذشته نیز ده‌ها نفر از کاربران و مشتریان بانک‌ها از اختلال در دسترسی به صفحه بانک‌های خود و دریافت خدمات الکترونیکی از آن‌ها شکایت کرده بودند.

با اینکه این مشکل پس از مدت کوتاهی حل شد، اما بعد از مدتی اعلام شد اختلال مذکور نتیجه حمله سایبری از پیش طراحی شده‌ای بود که تمامی دامنه gov.il را مختل کرده بود.

ماه گذشته نیز بزرگترین حمله سایبری اسراییل را آفلاین کرد و وب‌سایتهای وزارت بهداشت این رژیم، وزارت کشور، وزارت دادگستری و وب‌سایت دفتر نخست‌وزیری که هدف این حمله بودند برای مدتی از دسترس خارج شدند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر