رونمایی از نسل جدید فیلترهای تصفیه آب خانگی

در حال حاضر دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز وجود دارند اما این دستگاه ها برای استفاده خانگی چندان جمع و جور و کار آمد نیستند. در این بین، WaterO بسیاری از مشکلات مربوط به این فناوری را برطرف کرده است.

رونمایی از نسل جدید فیلترهای تصفیه آب خانگی

به گزارش کلیک، نحوه عملکرد فیلتر WaterO به این صورت است که آب را به سوی تعدادی فیلتر می راند. در این فیلترها غشایی قرار گرفته است که ذرات و ناخالصی هایی از قبیل نمک و سرب را از آب می گیرد. آن چه WaterO را از بقیه دستگاه های تصفیه آب مجزا می کند انجام عملیات فیلتر چند مرحله ای در دستگاهی به اندازه یک دستگاه کیک پزی است.
برخی اوقات امکان فیلتر کردن مقداری از آب به صورت کارآمد و مفید وجود ندارد، در این صورت WaterO این مقدار از آب را به یک خروجی جداگانه می فرستد تا از آن برای آبیاری گیاهان و امور دیگری که نیاز به آب تمیز ندارند استفاده شود.
توسعه دهندگان برای اثبات کارایی این دستگاه، آن را در نمایشگاه Disrupt به نمایش گذاشتند. WaterO توانست با موفقیت آب دارای سرب و همچنین مقداری از آب دریا را در مقابل حضار پاک سازی کند. پس از آن نیز برای بررسی و قضاوت در دسترس قرار گرفت و حضار مزه خوب آن را تایید کردند.
توسعه دهندگان تایید کردند که لازم است این ماشین ارائه اطلاعات در مورد آلودگی آب و اینکه آب پس از تصفیه چقدر تمیز شده است را به نحو بهتری ارائه دهد. اما با این وجود، WaterO تمام مواد جامد محلول در آب (TDS) را شناسایی کرد. در یک نمونه به این دستگاه آبی با نرخ TDS 180 ارائه شد و پس از فیلتر کردن این نرخ به ۵ TDS کاهش یافت.
توسعه دهندگان عقیده دارند این دستگاه حتی می تواند به مسئولان محلی در مورد آلودگی آب هشدار دهد. اگر در یک جامعه محلی افزایش ناگهانی در سطوح TDS را تشخیص دهند لازم است دلیل آن بررسی شود.
حتی ممکن است چنین خبری به گوش برسد که WaterO از ویژگی های هوشمندی برخوردار باشد تا بتواند در اطلاع رسانی در مورد زمان تعویض فیلترها به کاربران کمک کند یا حتی به آن ها اطلاعاتی در مورد اینکه روزانه چقدر آب می نوشند ارائه دهد.
توسعه دهندگان در یک حرکت خیرخواهانه و برای اثبات کارایی این سیستم اخیرا تعداد پنج هزار دستگاه را به فلینت، میشیگان ارسال کرده اند تا با بحران آلودگی آب مبارزه کرده و کمی آرامش خاطر به مردم هدیه کنند.
این دستگاه ماه آینده به قیمت ۳۰۰ دلار وارد بازار خواهد شد.
منبع :Digitaltrends

ارسال نظر