ویبرانیوم به عنوان ماده ساخت بدنه هایپرلوپ انتخاب شد

هایپرلوپ غلاف خود را با یک ماده جدید پوشش می‌دهد: ویبرانیوم

ویبرانیوم به عنوان ماده ساخت بدنه هایپرلوپ انتخاب شد

به گزارش کلیک، فناوری حمل و نقل هایپرلوپ سه‌شنبه صبح نام ماده مخصوصی را معرفی کرد که برای پوشش بخش خارجی آن استفاده خواهد شد: ویبرانیوم.

برخی ممکن است با داستان‌های مصور آشنا باشند و بدانند که این ماده در ساخت سپر کاپیتان آمریکا و چنگال پلنگ سیاه استفاده شده است. البته این امر یک تصادف نیست.

https---blueprint-api-production.s3.amazonaws.com-uploads-card-image-95848-hyperloop

هایپرلوپ تک می‌گوید ویبرانیوم هشت برابر قوی‌تر از آلومینیوم و ده برابر قوی‌تر از فولاد است و حدود ۱٫۵ برابر کمتر از آلومینیوم و پنج برابر کمتر از فولاد وزن دارد.

این ماده فورا و بدون سیم اطلاعات حیاتی سیستم کنترل مانند دما، ثبات و یکپارچگی غلاف را منتقل می‌کند. اگر مشکلاتی پیش بیاید، غلاف از بدنه جدا شده و تعمیر خواهد شد.

گرچه ویبرانیوم داستان‌های مصور یک ماده افسانه‌ای است اما HTT مدعی است که این یکی واقعا وجود دارد. اساسا این ویبرانیوم فیبرکربن است که در آن سنسورهایی جای‌گذاری شده است. هرچند ماهنوز موفق به مشاهده و لمس این ماده نشده‌ایم.

هایپرلوپ تک به آرامی مشغول چیدمان فناوری خود برای رقابت با رقیب خود یعنی هایپرلوپ وان است. در ماه مارس، از سیستم نیروی محرکه خود رونمایی کرده بود. اکنون یک غلاف فوق قوی و فوق هوشمند نیز دارد.

در حال حاضر، تا تمامی این موارد واقعا به اجرا درنیایند به راحتی قابل باور نخواهند بود.

منبع: mashable

ارسال نظر