جدیدترین گزارش Speedtest از افزایش اندک سرعت اینترنت ایران حکایت دارد

طبق گزارش ماه مارس، رتبه اینترنت موبایل تغییری در فهرست اسپیدتست نداشته ولی رتبه سرعت ثابت یک پله صعود کرده است.

جدیدترین گزارش Speedtest از افزایش اندک سرعت اینترنت ایران حکایت دارد

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا در جدیدترین گزارش آن برای ماه مارس 2023، سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران افزایش اندکی را تجربه کرده‌اند.

در گزارش اسپیدتست برای مارس 2023 ، میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت در جهان افزایش یافته است که این افزایش برای اینترنت موبایل بیشتر است. سرعت اینترنت موبایل از 39.97 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی به 41.54 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته. سرعت اینترنت ثابت هم از 78.80 مگابیت بر ثانیه به 79 مگابیت بر ثانیه رسیده است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان مارس 2023

سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران

در ماه مارس، سرعت اینترنت ثابت و موبایل در کشورمان کمی افزایش داشته‌اند، بااین‌حال رتبه ایران در بخش اینترنت موبایل تغییری نداشته است، اما در بخش اینترنت ثابت با بهبود یک رتبه‌ای روبه‌رو هستیم.

طبق گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه فوریه از 35.03 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 36.33 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است. با وجود این افزایش، ایران همچنان در رتبه 61ام جدول این مرجع قرار دارد.

میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران مارس 2023 میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران مارس 2023

در بخش اینترنت ثابت هم با افزایش سرعت روبه‌رو هستیم، اما این افزایش نسبت به اینترنت موبایل کمتر است. در ماه مارس سرعت اینترنت ثابت در ایران به 11.57 مگابیت بر ثانیه رسیده که افزایش را نسبت به 11.27 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی نشان می‌دهد. با این افزایش سرعت، رتبه کشورمان یک پله بهبود داشته و حالا در رتبه 146ام جهان قرار دارد.

در سطح جهان، همچنان سنگاپور بالاترین سرعت را در بخش اینترنت ثابت در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد و این سرعت برابر 235.40 مگابیت بر ثانیه است. در رتبه دوم امارات با 3 پله صعود به چشم می‌خورد. این کشور سرعت 221.87 مگابیت بر ثانیه را به شهروندانش ارائه می‌کند. در رتبه‌های بعدی شیلی و چین قرار گرفته‌اند.

سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل جهان مارس 2023 سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل جهان مارس 2023

در بخش اینترنت موبایل تغییری در رتبه‌های اول و دوم رخ نداده است و امارات متحده عربی با سرعت 178.25 مگابیت بر ثانیه در رتبه اول و قطر با سرعت 174.56 مگابیت بر ثانیه در رتبه دوم قرار دارد. نروژ و کویت هم رتبه‌های سوم و چهارم فهرست را به خود اختصاص داده‌اند.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر