توییتر به دلیل عدم پرداخت اجاره، باید دفتر کلرادو در آمریکا را تخلیه کند

به گفته دادگاه، مالک دفتر توییتر اعتبارنامه‌ای به ارزش 968 هزار دلار برای اجاره دریافت کرده که از ماه مارس، اعتبار آن پایان یافته است.

توییتر به دلیل عدم پرداخت اجاره، باید دفتر کلرادو در آمریکا را تخلیه کند

طبق گزارش‌هایی که براساس اسناد دادگاه منتشر شده، ظاهراً توییتر به‌مدت سه ماه هزینه اجاره دفتر خود در شهر بولدر، کلرادو را پرداخت نکرده و قاضی دادگاه حکم خروج این شبکه اجتماعی از دفتر خود در این منطقه را امضا کرده است.

از زمان تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، کسب‌و‌کار این شرکت کم‌و‌بیش دچار هرج و مرج شده و گزارش‌های متعددی درباره صورت‌حساب‌های پرداخت نشده آن منتشر شده است. اکنون TechCrunch براساس اسناد دادگاه توضیح می‌دهد که مالک دفتر توییتر در بولدر، در فوریه 2020 اعتبارنامه‌ای به ارزش 968 هزار دلار برای اجاره دریافت کرده است. با این وجود، اعتبار آن در ماه مارس تمام شده و تو‌ییتر از آن زمان هیچ پرداختی انجام نداده است (ظاهراً اجاره این دفتر ماهانه حدود 27 هزار دلار است).

تخلیه دفتر توییتر

در ماه می، مالک دفتر این موضوع را به دادگاه ارائه کرد و در 31 می، قاضی دادگاه دستوری را صادر کرد که توییتر را موظف می‌کند تا 49 روز آینده (یعنی قبل از پایان ماه جولای) دفتر خود را تخلیه کند.

طبق گزارش‌ها، ظاهراً زمانی حدود 300 کارمند در دفتر بولدر توییتر مشغول به کار بوده‌اند، اما با وجود دوره‌های مختلف تعدیل نیرویی که طی چند ماه گذشته شاهد آن‌ها بوده‌ایم، احتمالاً این میزان اکنون بسیار کمتر شده است.

این اولین باری نیست که چنین گزارش‌هایی درباره توییتر منتشر می‌شود. اواخر سال گذشته نیز شرکت املاک کالیفرنیا، مالک ساختمانی که مقر اصلی شرکت تو‌ییتر است، از این شبکه اجتماعی به‌خاطر عدم پرداخت اجاره‌ای به مبلغ 136,250 دلار شکایت کرده بود. با وجود این مسائل و عدم پرداخت اجاره یک دفتر برای چندین ماه، به نظر می‌رسد آشفتگی‌های داخلی تو‌ییتر بسیار بیشتر از چیزی است که انتظار می‌رود. باید دید ایلان ماسک و «لیندا یاکارینو»، مدیرعامل جدید چه واکنشی به این موضوع خواهند داشت.

منبع: توییتر

ارسال نظر