ارزش سهام مایکروسافت پس از قیمت‌گذاری کوپایلوت 365، رکورد زد

به‌دنبال اعلام قیمت سرویس دستیار هوش مصنوعی تجاری مایکروسافت 365 کوپایلوت، ارزش سهام این شرکت رکوردشکنی کرد.

ارزش سهام مایکروسافت پس از قیمت‌گذاری کوپایلوت 365، رکورد زد

دیروز بالاخره اعلام شد که سرویس مایکروسافت 365 کوپایلوت با هزینه ماهانه 30 دلار در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. حالا قیمت سهام مایکروسافت با رشد 6 درصدی ، به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده و 154 میلیارد دلار را به ارزش این شرکت اضافه کرده است.

به گزارش بیزنس اینسایدر ، به‌دنبال رویداد Inspire مایکروسافت، قیمت سهام این شرکت به رکورد 366.78 دلار رسید و نسبت به آغاز سال جاری میلادی، 50 درصد افزایش پیدا کرد. این افزایش ارزش یک‌روزه بیشتر از کل ارزش شرکت‌هایی مثل مورگان استنلی، اینتل، هانی‌ول و حدود 450 شرکت دیگر از فهرست S&P 500 است.

اگرچه سرویس جدید کوپایلوت قیمت بالایی دارد، اما مجموعه ابزارهای هوش مصنوعی این شرکت را ارتقا می‌دهد و به‌خصوص برای کاربران تجاری کاربردهای بسیاری خواهد داشت. همین قیمت بالا می‌تواند در صورت استقبال، به جریان درآمد بزرگی برای این شرکت تبدیل شود.

قیمت‌گذاری 30 دلاری مایکروسافت 365 کوپایلوت در درجه اول جایگاه مستحکم این شرکت در بازار فناوری و حوزه هوش مصنوعی را نشان می‌دهد. از طرفی دیگر، نشان‌دهنده تداوم تلاش‌های این شرکت در توسعه ابزارهای مجموعه Office و افزودن ویژگی‌های هوش مصنوعی به ابزارهای کاربردی این شرکت است. مایکروسافت از ماه‌ها پیش درحال سرمایه‌گذاری‌های چند میلیارد دلاری در حوزه AI است.

مایکروسافت فرصت‌های درآمدزایی بزرگی را پیش روی خود می‌بیند

مایکروسافت 365 کوپایلوت اولین‌بار در اسفندماه گذشته معرفی شد. این دستیار هوش مصنوعی به کاربران کمک خواهد کرد تا در انجام کارهای مختلف با نرم‌افزارهایی مثل ورد، پاورپوینت، اکسل، اوت‌لوک و غیره به‌راحتی و با سرعت بالا امور خود را پیش ببرند.

«یوسف مهدی»، رئیس واحد بازاریابی مصرف‌کنندگان مایکروسافت می‌گوید: «می‌دانیم که هرچه مصرف‌کنندگان بیشتر از کوپایلوت استفاده کنند، علاقه به این سرویس بیشتر می‌شود. به‌زودی دیگر هیچ‌کس تمایلی نخواهد داشت که بدون کوپایلوت کاربکند.»

«دن ایوز»، تحلیل‌گر شرکت Wedbush، می‌گوید فرصت درآمدزایی برای مایکروسافت در این حوزه بسیار بزرگ است: «باور داریم که در سه سال آینده بیش از 50 درصد از کاربران مایکروسافت برای امور تجاری/شرکتی از این قابلیت‌های هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد و این اتفاق شرایط را برای [ساتیا] نادلا و این شرکت تغییر می‌دهد.»

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر