فیسبوک مکانی مناسب برای به اشتراک گذاشتن عکس‌های ۳۶۰ درجه

فیس بوک با امکان بارگذاری عکس های ۳۶۰ درجه پانورما شما را به دیدن محیط اطراف تان دعوت می‌کند.

فیسبوک مکانی مناسب برای به اشتراک گذاشتن عکس‌های ۳۶۰ درجه

به گزارش کلیک، همانطور که فیس بوک در ماه می قول داده بود، اکنون کاربران فیس بوک می‌توانند عکس‌های ۳۶۰ درجه خود را در فیس بوک به اشتراک بگذارند. این امکان در اختیار کاربران اپلیکیشن تلفن همراه فیس بوک نیز قرار گرفته است. کاربران فیس بوک از طریق دسکتاپ می‌توانند تنها با کلیک کردن بر روی عکس ۳۶۰ درجه، درست مانند ویدیوهای ۳۶۰ درجه قسمت‌های مختلف عکس را مشاهده کنند. اما کاربران اپلیکیشن تلفن همراه نیز می‌توانند با کشیدن انگشت خود روی تصویر یا به اصطلاح Swip کردن عکس، و یا حرکت دادن گوشی به جهات مختلف یا Tilt کردن عکس، تمام زوایا و قسمت‌های مختلف عکس ۳۶۰ را مشاهده کنند.

البته برای بسیاری از کاربران، دسترسی به دوربین‌هایی با قابلیت عکس‌برداری ۳۶۰ وجود ندارد و بیشتر عکس‌های ۳۶۰ درجه یا با گوشی‌های سامسونگ گلکسی گرفته شده اند یا با گوشی‌های با سیستم عامل iOS. اما اپلیکیشن‌هایی مثل Google's Photo Sphere هم وجود دارند که به کاربران اجازه می‌دهند تا عکس‌های ۳۶۰ درجه بگیرند.

بارگذاری این عکس‌ها در صفحه فیس بوک درست شبیه بارگذاری عکس‌های معمولی است. فقط کافی است بر روی گزینه Photo/Video که بالای گزینه Whats in your mind قرار دارد کلیک کنید و بعد در پنجره باز شده عکس ۳۶۰ درجه خود را انتخاب و بارگذازی کنید. اما این عکس‌ها در قسمت News Feed درست مانند عکس‌های معمولی نمایش داده می‌شوند با این تفاوت که آیکون کوچکی در گوشه عکس ظاهر می‌شود تا به دوستان و سایر کاربران اعلام شود که این عکس ۳۶۰ درجه است و برای دیدن سایر قسمت‌های عکس باید روی آن کلیک کنند. اگر عکسی دارید که از قابلیت Samsung Gear VR ( یکی از مدل‌های جدید گوشی‌های سامسونگ)، آیکون مشاهده عکس توسط هدست را نیز در اختیار خواهید داشت. کاربران سایر گوشی‌های هوشمند تلفن همراه آنقدر خوش‌شانس نیستند که آیکون مخصوص به گوشی هوشمند خود را در گوشه عکس مشاهده کنند چون فیس بوک از سایر Headsetها پشتیبانی نمی‌کند.

فیس بوک یکی از اولین سرویس‌های بزرگی است که قابلیت به اشتراک گذاری و نمایش عکس‌های ۳۶۰ درجه را به کاربران خود داده است. البته گوگل از طریق یوتیوب و یاهو از طریق Fliker VR امکان به اشتراک گذاری عکس‌ها و ویدیوهای ۳۶۰ را در اختیار علاقه‌مندان و کاربران قرار داده‌‌اند.

شرکت‌های بزرگ دیگری نیز در تلاش برای پیشی گرفتن از رقبای خود در به اشتراک گذاری عکس‌های ۳۶۰ درجه هستند. فیس بوک در کنفرانس توسعه دهندگان از دوربین فیلمبرداری۳۶۰ درجه خود رو نمایی کرد. بیش از این گوگل با پلت فرم Jump و سامسونگ با دوربین توپی شکل Gear 360 به این حوزه وارد شده بودند. اگر روند عکاسی و عکس به همین سمت پیش برود، شاید به زودی از عکس‌های سلفی خداحافظی کنیم و به عکس‌های ۳۶۰ درجه خوش‌آمد بگوییم.

منبع: mashable

ارسال نظر