اینترنت اروپا از کار افتاد!

مشکل عمیق و پیچیده ای در زیرساخت های شبکه جهانی اینترنت به وجود آمده که به نظر می رسد منجر به از کار افتادن بسیاری از اپلیکیش ها و وب سایت های آن شده است.

اینترنت اروپا از کار افتاد!

به گزارش کلیک، بخش های عظیم و گسترده ای از اینترنت در سراسر اروپا از کار افتاده و به نظر می رسد که مشکل از کابل هایی است که اینترنت از طریق آن در زیر اقیانوس اطلس عبور می کند.

ظاهرا مشکل از شبکه میان - اقیانوسی TeliaSonera آغاز شده است. شبکه ای که از طریق کابل هایی اینترنت را در کف اقیانوس اطلس منتقل میکند.

گزارش شده که بسیاری از مهمترین و محبوب ترین نرم افزارهای این شبکه مانند WhatsApp ،Reddit و Slack دچار مشکل شده اند و این بدان معنی است که بسیاری از کاربران در کار با نرم افزار خود یا به کندی سرعت برخورد کرده اند و یا اینکه اصلا نتوانسته اند وارد حساب ها و برنامه های خود شوند.

مشکل تا جایی پیش رفته است که حتی Cloudflare وبسایتی که داده ها را در سراسر دنیا منتقل میکند نیز با مشکلاتی مواجه شد. این شرکت سرویس های انتقال داده های شبکه ای و تجاری را برای بالا بردن عملکرد زیرساخت هایی را که امکان بازدید و در نتیجه انتقال اطلاعات وب سایت های مختلف را به مردم می دهد.

وب سایت Cloudflare عنوان داشت که با مشکلاتی در اروپا مواجه شده است و در تلاش است تا آن ها را برطرف کند.

اطلاعات وضعیت این وب سایت در صفحه خود بیان داشت : Cloudflare در مناطقی از اروپا از نظر عملکرد با مسائلی روبرو است. ما فعالانه در حال پیگیری این موضوع هستیم تا آن ها را برای کاربران اینترنت در این مناطق کاهش داده و یا حتی از میان ببریم.

هر چند این شرکت به طور حتم با مشکلاتی روبرو است اما عامل چنین مسائلی نیست. برای مثال برخی از نرم افزار ها چون WhatsApp از این سرویس استفاده نمی کنند. برخی در مقابل بر این باورند که منشأ این اشکالات از سرور هایی چون آمازون است که بسیاری از وب سایت ها را فعال نگاه می دارد.

منبع : Independent

ارسال نظر