حل معضل دنده عقب و ندیدن پشت اتومبیل

شرکت پِرل (Pearl) که توسط سه مهندس سابق اپل تأسیس شده، به دنبال توسعه یک تکنولوژی انقلابی در زمینه دستیار راننده خودروهاست و اولین محصول آنها، RearVision، یک سیستم دوربین نمای عقب با تنظیم ساده و راحت است که انرژی موردنیاز خود را از خورشید می‌گیرد.

حل معضل دنده عقب و ندیدن پشت اتومبیل

به گزارش کلیک، این سیستم نه‌تنها می‌تواند اعتماد به نفس بیشتری را برای راننده به همراه داشته باشد، بلکه نیاز به استفاده از یک مدل خودروی خاص یا یک خودروی جدید ندارد و همه رانندگان می‌توانند از مزایای تکنولوژیِ آن بهره‌مند شوند. برایسون گاردنر (Bryson Gardner)، مؤسس و مدیرعامل پرل امیدوار است که این فناوری بتواند به رانندگان تازه کار کمک زیادی نماید.

iphone_sRGB_smp

تنها یک دقیقه برای نصب سیستم دوربین RearVision کافی است؛ چرا که این سیستم، هیچ سیمی ندارد و قابلیت ارتقای اتوماتیک و هشدار وجود موانع را دارا است. RearVision از دوربین‌های دوگانه HD که یکی برای روشنایی روز بهینه‌سازی شده و دیگری به صورت حساس به IR برای شب درنظر گرفته شده، بهره می‌گیرد. این دوربین‌ها دارای حسگرهای ۱/۳″ CMOS و ابعاد پیکسل ۲/۲ میکرون هستند و یک میدان دید ۱۷۵ درجه در اختیار قرار می‌دهند. این سیستم همچنین با یک پایه تلفن و یک آداپتور برای اتصال به برق خودرو همراه است. تلفن شما می‌تواند به شکلی منحصر به فرد با فریم RearVision جفت شود؛ بنابراین احتمال سرقت این سیستم در حدّ صفر است، چرا که هیچ‌کس دیگری به جز شما نمی‌تواند از آن استفاده کند. یک سری پنل‌های خورشیدی که در قسمت پایین فریم قرار گرفته‌اند، انرژی موردنیاز را برای سیستم دوربین تأمین خواهند کرد.

rearvision-app

Pearl-2

کمترین چیزهایی که برای استفاده از این سیستم نیاز دارید، یک آیفون ۵ (یا مدل جدیدتر) با سیستم‌عامل iOS 9 (یا نسخه جدیدتر)، و یا یک دستگاه مجهز به سیستم عامل اندروید حداقل نسخه «آب‌نبات چوبی ۵٫۰) با بلوتوث حداقل نسخه ۴٫۰ است. آنهایی هم که بابت خرابی‌های ناشی از تأثیر شرایط آب‌و‌هوایی نگران هستند، باید به خاطر داشته باشند که این وسیله اگرچه در مقابل آب مقاوم است، ولی به صورت «ضدّ آب» نیست. بنابراین لازم نیست که آن را در هنگام بارندگی‌های شدید، از جای خود خارج کنید، امّا انداختن آن در آب نیز چندان ایده جالبی نخواهد بود.

Pearl-1

شاید مهمترین مشکل در توسعه بازار دوربین RearVision، قیمت خرده‌فروشی آن در وب‌سایت کمپانی است که به میزان ۵۰۰ دلار ($۴۹۹٫۹۹) ذکر شده است. ضمن اینکه این وسیله تنها در امریکا و به صورت پیش‌سفارش در اختیار قرار می‌گیرد.

ارسال نظر