اچ پی از خدمات جدید لیزینگ خود برای مشتریان پرده برداری کرد

آیا دوست دارید تا سیستم ها و دستگاه های مورد نیاز خود را بدون پرداخت هزینه کامل، در اختیار داشته باشید!؟ HP این امکان را برای شما فراهم آورده است.

اچ پی از خدمات جدید لیزینگ خود برای مشتریان پرده برداری کرد

به گزارش کلیک، حتی اگر شما راجع به دنیای شرکت ها و سازمان ها اطلاعات زیادی نداشته باشید. مفهوم Software as a Service آن قدر ها هم یک مدل پیچیده و فهم آن سخت نیست. خدمات Device as a Service کمی برای ما ناآشنا است و این طبیعی است، اما آن را اساسا به یک کلمه ربط می دهند؛ لیزینگ. و این دقیقا همان چیزی است که HP در حال برنامه ریزی برای ارائه به عنوان بخشی از آخرین مدل های کسب و کار خود در دنیای حال این روز های فناوری است.

همان طور که وال استریت ژورنال اخیرا گزارش داد، HP قرار است به مشتریان شرکت این امکان را بدهد تا آن ها به جای پرداخت هزینه به طور پیش پرداخت، بتوانند از کامپیوتر ها و دستگاه ها با پرداخت یک هزینه ماهانه استفاده کنند. در حالی که به نظر می رسد چنین اقدامی می تواند در درازمدت هزینه های زیادی را برای شرکت به بار بیاورد، اما این امکان را فراهم می کند تا شرکت بتوانند منابع را در مراحل اولیه در شرایط مطلوب تر و مناسب تری تخصیص دهد ( شاید سرمایه گذاری بیشتر در یک محصول به جای زیرساخت برای حمایت از کسب و کار، می تواند به شرکت اجازه می دهد تا پس از آن خودکفایی بیشتری داشته باشد و برای مدت زیادی سخت افزار خود را برای خود نگاه دارد.

این در حالی است که Device as a Service تمام مراحل زندگی کاربران را پوشش می دهد و آن ها می توانند به خوبی نیاز های کاربران را رفع کنند؛ بنابراین کاربران از پرداخت هزینه های مازاد بر نیاز خود جلوگیری می کنند. این را هم به فواید این خدمات اضافه کنید که با این روش، امنیت به دست آمده از طریق مدیریت و کنترل دستگاه ها و اطمینان از امن بودن آن ها نگرانی های کاربران را از بین خواهد برد. بدین ترتیب، با در نظر گرفتن حس تعهد و مسئولیت پذیری و همچنین خدمات در سطح جهانی شرکت HP، کاربران از دستگاه هایی بهره خواهند برد که مایل به استفاده از آن ها هستند و چرخه زندگی، کارایی و بهره وری تمایلات تجاری را افزایش می دهد.

البته قیمت هر کدام از این خدمات و دستگاه ها، بسته به نیاز مشتریان متغیر خواهد بود، اما فارغ از هزینه، اچ پی این رویه را نه تنها باعث کاهش هزینه ها می داند، بلکه معتقد است کاربردهای دیگری نیز به ارمغان می آورد که حتی شاید مهم تر از کاهش هزینه باشد.

بیل آوی، مدیرعامل و رئیس خدمات سیستم های شخصی HP می گوید: مهم ترین نتیجه و فایده این خدمات، قسمت مدیریت و تجزیه و تحلیل است که با ارائه مدل as a service روی کار آمده است. وقتی با کارشناسان و تصمیم گیرندگان حوزه فناوری اطلاعات صحبت می کنیم، متوجه می شویم که نه تنها آنها نمی دانند از چه دستگاه هایی استفاده می کنند، بلکه مکان و موقعیت فعلی آن دستگاه ها و نیز نحوه عملکرد آن ها را نیز نمی دانند. علاوه بر این، آن ها حتی از این که آن ها نیاز مشتریان را براورده می کنند یا خیر نیز اطلاعی ندارند.

به عبارت دیگر، HP می تواند سیستم هایی را که در طرح لیزینگ خود به یک کمپانی خاص می دهد، به طور پیوسته تجزیه و تحلیل کند تا بدین ترتیب، اگر احساس کند مشتریان به منابع و یا قدرت پردازشی بیشتری نیاز دارند، تصمیم های لازم را اتخاذ نماید و بر این اساس یا منابع و امکانات پردازشی جدید و مورد نیاز را فراهم آورد و یا به شرکت استفاده کننده از لیزینگ اطلاع دهد تا آن شرکت درخواست امکانات بیشتری کند. برعکس، اگر سیستم های واگذار شده در طرح لیزینگ به شرکت های مربوطه، منابع و امکانات مازاد بر نیاز مشتریان آن شرکت را فراهم کند، HP می تواند تغییرات لازم را اعمال کند. ارائه قطعات جایگزین مانند باتری نیز در صورتی توسط HP به مشتریان این طرح ارائه خواهد شد که HP متوجه بروز مشکلات Up time در لپ تاپ های ارائه شده در این طرح شود.

در آخرین مرحله از چرخه عمر یک دستگاه، HP آخرین محصولات و فناوری خود را جایگزین آن می کند؛ قطعات قدیمی جای خود را به قطعات به روز و مدرن می دهند، امنیت هارد درایو های سیستم ها تامین می شود و یا در صورت نیاز پاکسازی و به مشتری برگردانده می شود و نیز خدماتی از قبیل انتقال اطلاعات و بازیابی آن ها به صورت کاربرپسند ارائه خواهند شد. در حالی که محصولات و دستگاه های جدید به بازار معرفی می شوند، اچ پی با ارزیابی های لازم، طرح هایی را برای به روز کردن قطعات و سیستم ها در طی سالیان متوالی در دستور کار قرار می دهد.

اچ پی یکی از شرکت های پیشرو در این طرح لیزینگ است که توانسته توجه بسیاری از کاربران و شرکت ها را به خود جلب کند. در این طرح که مشتری مداری به خوبی احساس می شود، هزینه ها به شدت کاهش می باید و در نهایت، با افزایش رضایت کاربران، محبوبیت HP و نیز پیشرفت صنایع و سیستم های فناوری اطلاعات روز به روز افزایش خواهد یافت.

ارسال نظر