شکسته شدن رکورد سرعت بر روی زمین با Bloodhound SSC

خودروی Thrust SSC که از دو موتور جت ساخت رولزرویس نیرو می‌گرفت سال ها قبل به سرعت ۱۲۲۸ کیلومتر در ساعت (۷۶۳ مایل در ساعت) دست‌یافته و رکورد سرعت زمینی را به نام خود به ثبت برساند. اما خودروی Bloodhound SSC قصد شکستن آن و ثبت سرعت بیشتری را دارد.

شکسته شدن رکورد سرعت بر روی زمین با Bloodhound SSC

به گزارش کلیک، خودروی Bloodhound SSC برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۵ در لندن به نمایش عمومی درآمد که این رویداد به تأمین بودجهٔ موردنیاز جهت پیشرفت پروژه کمک شایانی نمود. حال تیم سازندهٔ بریتانیایی این خودروی خارق‌العاده اعلام کرده است اولین آزمایش آن در اکتبر سال ۲۰۱۷ انجام خواهد گرفت و آن‌ها قصد دستیابی به سرعت ۸۰۰ مایل در ساعت معادل ۱۲۸۷ کیلومتر در ساعت را دارند.

Bloodhound-SSC-6

مسئولیت رانندگی این خودروی مافوق صوت را بازهم اندی گرین بر عهده خواهد داشت و ۲۰ سال پس از ثبت رکورد سرعت ۱۲۲۸ کیلومتر در ساعت با Thrust SSC، رکورد جدیدی را در این زمینه با Bloodhound SSC به ثبت خواهد رساند. او تنها مردی است که تاکنون توانسته دیوار صوتی را بر روی زمین بشکند. البته هدف نهایی تیم Bloodhound SSC ثبت سرعت ۱۰۰۰ مایل در ساعت یا ۱۶۰۹ کیلومتر در ساعت است. هرچند که هنوز زمانی برای آن تعیین نشده است.

lbloodhound SSC برخلاف Thrust SSC مجهز به چند پیشرانه است. پیشرانهٔ نخست، یک موتور جت Eurojet EJ200 ساخت رولزرویس است که برای جنگندهٔ یوروفایتر طراحی‌شده است. این موتور سرعت وسیله را به ۴۸۰ کیلومتر در ساعت می‌رساند. سپس موتور دوم که از نوع راکت یا موشک است وارد عمل شده و سرعت این هواپیمای زمینی را به ۱۶۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد رساند. موتور سوم، یک پیشرانهٔ V8 سوپرشارژ ساخت جاگوار است و از آن به‌عنوان یک واحد نیروی کمکی استفاده می‌شود.

Embargoed 24th_BLOODHOUND 2 _pic credit Stefan Marjoram_LR

Bloodhound SSC، طول ۱۲٫۹ متر، ۲٫۵ متر عرض و ۳ متر ارتفاع داشته و فاصلهٔ بین دو محور آن ۸٫۹ متر است. وزن آن ۶۴۲۲ کیلوگرم بوده و مجهز به چهارچرخ ۳۶ اینچی است که با استفاده آلومینیوم تقویت‌شده و می‌توانند تا ۱۰۲۰۰ دور در دقیقه چرخش داشته باشند. شتاب صفرتا ۱۰۰۰ مایل Bloodhound SSC نیز از سوی سازنده ۴۲ ثانیه اعلام‌شده است.

ارسال نظر