مشخصات گوشی نکسوس HTC S1 فاش شد

اخیرا اطلاعاتی از مدل جدید گوشی های سری نکسوس با نام احتمالی S1 که قرار است توسط HTC ساخته شود، فاش شده است. این گوشی به صفحه نمایش ۵٫۲ اینچی و پردازنده اسنپ دراگون ۸۲۰ مجهز است.

مشخصات گوشی نکسوس HTC S1 فاش شد

به گزارش کلیک، دستگاه های نکسوس سال ۲۰۱۶ از طرف گوگل با نام ها Marlin و Sailfish و از طرف HTC که قرار است امسال تولید این دستگاه ها را بر عهده داشته باشد، با نام های M1 و S1 نام گذاری شده اند. اگر چه تا به حال شایعات زیادی پیرامون اندازه صفحه نمایش، قدرت پردازنده و دوربین این دستگاه ها منتشر شده است، ولی اخیرا یک فایل build.prop منتسب به گوشی S1 به بیرون درز کرده است که اطلاعات منتشر شده قبلی را تا حدودی تایید می کند.

گوشی Marlin M1 احتمالا دارای صفحه نمایشی ۵٫۵ اینچی با رزولوشن ۱۴۴۰x2560 خواهد بود. این گوشی از پردازنده اسنپ دراگون ۸۲۰ همراه با ۴ گیگابایت رم و دوربین های ۱۲ و ۸ مگاپیکسلی برخوردار است که آن را به یک پرچمدار قابل قبول تبدیل می کند. مدل S1 نیز دارای ویژگی های تقریبا مشابهی است، با این تفاوت که دارای صفحه نمایشی کوچکتر در حدود ۵ یا ۵٫۲ اینچ و باتری با ظرفیت کمتر است.

همانطور که در تصویر مربوط به فایل build.prop مشاهده می کنید، تعدادی از اطلاعاتی که ما تا به حال در مورد گوشی S1 به دست آوریم بودیم، قابل تایید است. اول از همه ما باید منتظر یک پردازنده اسنپ دراگون ۸۲۰ باشیم، چرا که عبارت های ARM64-V8a و msm8996 در بین خطوط این فایل دیده می شود. مقدار تراکم ذکر شده برای صفحه نمایش LCD گوشی HTC S1 عدد ۴۲۰ است، بنابر این، صفحه نمایش این گوشی باید اندازه ای در حدود ۵٫۲ اینچ و با کیفیت ۱۰۸۰p باشد. لازم به ذکر است که صفحه نمایش گوشی Marlin از نوع Quad HD است. البته رزولوشن ۱۹۲۰x1080 گوشی S1 چندان بد نیست، چرا که علاوه بر داشت کیفیت خوب باتری کمتری هم مصرف می کند.

htc-s1-build-prop

آخرین ویژگی قابل مشاهده در این فایل، مجهز بودن گوشی HTC S1 به قابلیت های احراز هویت بیومتریک است. در بین خطوط فایل منتشر شده می توان خطوط زیادی را که مربوط به تشخیص هویت با اثر انگشت است را مشاهده کرد. طبق شایعات حسگر اثر انگشت این گوشی بر خلاف HTC 10 در پست آن قرار خواهد داشت.

ارسال نظر