اینستاگرام کامنت های توهین آمیز را فیلتر می کند

به دنبال اخبار منتشر شده از شرکت اینستاگرام، این اپلیکیشن قادر به حذف و سانسور پیام هایی آزار دهنده از کامنت های افراد است. طبق این ویژگی جدید اینستاگرام، کاربر قادر است با اضافه کردن تنظیمات و به حافظه سپردن برخی کلمات نامطلوب، پیشاپیش از بروز اینگونه پیام ها جلوگیری می کند.

اینستاگرام کامنت های توهین آمیز را فیلتر می کند

به گزارش کلیک، با افزایش روز افزون محبوبیت اپلیکیشن اینستاگرام و به موازات آن افزایش کاربران این شبکه اجتماعی، بروز برخی مشکلات نیز در این میان ناگزیر است. با توجه به میانگین سنی کاربران این شبکه اجتماعی برای سلامت بودن فضا اقداماتی لازم است. افزایش کاربر، افزایش سلایق متفاوت را به دنبال دارد که گاها باعث بروز برخی الفاظ توهین آمیز نیز خواهد شد و این در صورتی برای دیگر کاربران بحرانی می شود که شخص دارای حساب کاربری عمومی بوده و هر یک از پیام ها به صورت واضح دیده شود (افراد مشهور).

به گزارش روزنامه"واشنگتن پست"، از هفته گذشته مدیران ارشد شرکت اینستاگرام، ویژگی را به این اپلیکیشن اشتراک گذاری تصاویر و کلیپ اضافه کرده اند که قادر است کلمات رکیک و یا حتی موضوعات خاص را فیلتر کند.

این طرح که به تازگی به اینستاگرام اضافه شده است، نخستین بار بر روی حساب های کاربری افراد مشهور با فالوئرهای بالا تست شد که هر یک با امتحان کردن این امکان تصاویری را در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.

"Chrissy Teigen" یکی از همین افراد مشهور؛ که این ویژگی را بر روی حساب کاربری خود امتحان کرده است، با دستور فیلتر برخی کلمات از قبیل "Colon" و "Trump" این خصوصیت را برای عموم رونمایی کرده است.

بر اساس توضیحات مدیرعامل این شبکه اجتماعی، این شرکت قصد دارد تا با پرداختن بیشتر به چنین ویژگی هایی فضای حاکم بر این اپلیکیشن را بیش از پیش دوستانه و صمیمی سازد. این ویژگی که پس از اعلام در حساب کاربری چند مشترک به صورت آزمایشی به کار گرفته شده، تا چند روز آتی برای عموم قابل دسترس خواهد بود.

با توجه به بازخوردهای ویژگی؛ فیلترینگ و مسدود کردن کلمات توهین آمیز در اینستاگرام موفقیت این طرح پیشاپیش از سوی بسیاری از کاربران مورد استقبال قرار گرفته است. این طرح که به زودی برای همگان قابل استفاده خواهد بود در تعدیل فضای مجازی گام موثری خواهد بود.

اپلیکیشن "Snapchat" نیز که از شبکه های اجتماعی پرطرفدار به حساب می آید چندی پیش این طرح را بر روی پیام ها اجرایی کرده است که طبق آن به شکایت از اینستاگرام پرداخته و این شرکت را متهم به کپی برداری از طرح سابق خود دانسته است. شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز در پی رد این موضوع به حذف و سانسور کلمه ای طبق درخواست و تنظیم کاربران اشاره کرد که ویژگی منحصر بفرد این اپلیکیشن به شمار می آید، که خود از دلایل بسیار مهم در محبوبیت این نرم افزار خواهد بود.

ارسال نظر