آمازون برای تحویل کالاهای خود از هواپیمای خاصی استفاده می‌کند

آمازون در راستای رویکرد تحویل سریع کالاهای سفارش داده شده، یک هواپیمای باربری با نام Prime Air را به کار گرفته است. قبلا نیز پهپادی با همین نام برای انتقال هوایی کالاهای آمازون مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. برای دانستن اطلاعات بیشتر با ما همره باشید.

آمازون برای تحویل کالاهای خود از هواپیمای خاصی استفاده می‌کند

به گزارش کلیک، Prime Air هواپیمایی است که توسط آمازون برای تحویل سریع اجناس این فروشگاه اینترنتی به کار گرفته شده است. در واقع کاربرد این هواپیما همانند پهپاد قبلی تحویل دهنده کالاهای آمازون با همین نام است که برای طراحی آن هزینه زیادی صرف شده است. ممکن است در ابتدا به نظر برسد که استفاده از این وسیله ضرورت چندانی ندارد؛ اما این چنین نیست؛ درواقع این هواپیما در راستای اهداف بلند پروازانه آمازون برای کنترل کامل فرآیند تحویل سریغ اجناس این فروشگاه اینترنتی، طراحی شده است.

۹۶۰-amazon-prime-air-drones-to-fly-in-netherlands-for-testing

پهپاد آمازون

در اواخر سال گذشته برای نخستین بار گزارش‌هایی منتشر شد که حاکی از تحویل اجناس آمازون به وسیله هواپیما در ایالت اوهایوی آمریکا بود. آمازون این کار را به صورت آزمایشی به منظور بررسی و سنجش توانایی خود در انجام چنین فعالیت تدارکاتی سنگینی انجام داد. ظاهرا آمازون در انجام این کار موفق بوده است.

قسمت‌های کناری Prime Air به صورت زیبایی رنگ آمیزی شده است، کلمه "Amazon" در قسمت زیرین آن نوشته شده است و نماد لبخند آمازون نیز در دم آن نقش بسته است. نخستین هواپیمای حمل اجناس آمازون یک بوئینگ ۳۰۰-۷۶۷ است که در روز جمعه برای نخستین بار پرواز می‌کند. این هواپیما برای حضار علاقه‌مند به نمایش‌های هوایی در مراسم نمایش هوایی Seafair که در شهر اصلی شرکت آمازون یعنی سیاتل برگذار خواهد شد، نمایشی اجرا خواهد کرد.

watw404-84-2016-201908-high-jpg

amazon-plane-under

این هواپیمای باربری جدید توسط خلبانانی از شرکت هوایی Atlas Air و ATSG هدایت خواهد شد. در حال حاضر ۱۱ شرکت در ناوگان آمازون برای تحویل کالاهای آن در سراسر آمریکا فعالیت می‌کنند و ۳۰ شرکت دیگر نیز در آینده به این ناوگان محلق خواهند شد. با گسترده‌تر شدن ناوگان آمازون برای تحویل مرسوله‌ها، وابستگی این شرکت به شرکای خود یعنی FedEx (شرکت پست آمریکایی) و UPS (بزرگترین شرکت تحویل مرسولات در جهان) کاهش پیدا می‌کند و کالاهای این شرکت نیز با هزینه کمتری به مشتریان تحویل داده می‌شود.

دِیو کلارک، معاون ارشد بخش امور بین المللی آمازون، معتقد است که ایجاد یک شبکه حمل و نقل هوایی، توانایی آمازون برای تحویل سریع کالاهای سفارش داده شده توسط مشتریان را افزایش می‌دهد.

شرکت آمازون تمام تلاش خود را می‌کند که کالای سفارش داده شده را در زمانی بسیار کوتاه تحویل مشتری دهد و برای محقق شدن این هدف علاوه بر به کارگیری هواپیماهای باربری، از ۴۰۰۰ تریلی که نام آمازون بر روی آن‌ها نقش بسته شده است، برای انتقال کالاها به انبارها و مراکز دسته بندی استفاده می‌کند. آمازون برای انتقال کالاها از انبارهای اصلی به مقاصد نهایی خود از سیستمی شبیه به Uber استفاده می‌کند تا برای تحویل کالاها افراد بیشتری را در اختیار داشته باشد و در برخی از مناطق کشور افراد مأمور تحویل مرسوله از قطارهای مترو و دوچرخه برای تحویل مرسوله خود استفاده می‌کنند.

لازم به ذکر است که هنوز برای توسعه تحویل مرسوله‌ها از طریق پهپاد Prime Air، سرمایه و وقت زیادی صرف می‌شود؛ اما باید قبل از توسعه سریع این روش راهبردی برای تحویل سریع مرسوله‌ها، مجوزهای لازم از اداره هوانوردی فدرال کسب شود.

ارسال نظر