دستکشی که نحوه فیلم دیدن در سینما را متحول می کند

محققان دانشگاه کویین مری لندن، دستکشی را اختراع کردند که می تواند نحوه فیلم دیدن در سینما را متحول کند.

دستکشی که نحوه فیلم دیدن در سینما را متحول می کند

به گزارش کلیک، این دستکش جدید که با عنوان Mood Glove شناخته می شود، دارای پنج دیسک کوچک لرزان است و در هنگام نمایش فیلم، دور دست تماشاگر پیچیده می شود. شدت لرزش این دیسک ها که در پشت دست تماشاگر قرار می گیرند، با استفاده از فرکانس های بالا و پایین تغییر می کند و احساسات متفاوتی را به وی القا می کند.

محققان برای بررسی عملکرد این دستکش چند صحنه هیجان انگیز از فیلم های مختلف را انتخاب کردند و از ۲۱ داوطلب مرد و زن خواستند که این صحنه ها را با پوشیدن دستکش و بدون آن و همچنین به همراه صدا و به صورت صامت ببینند. پس از نظرسنجی معلوم شد، استفاده از دستکش هیچ تاثیری بر احساسات مثبت و منفی نداشته است، اما لرزش دست موجب تشدید حس انگیختگی می شود.

در واقع این دستکش ها، محتوای صفحه نمایش فیلم را شبیه سازی نمی کنند، بلکه فقط موجب انگیختگی تماشاگر می شوند.
به اعتقاد محققان یکی از مزایای فناوری دستکش لرزان این است که کاربران می توانند یک جفت از این دستکش را خریداری کنند و در هنگام مشاهده فیلم های مختلف در سینما آن را به کار بگیرند. برای این منظور می توان یک برنامه موبایل توسعه داد تا اطلاعات لازم را به صورت آنلاین دریافت کرده و به دستکش منتقل کند.

از آنجا که دست ها و کف پاها حساس ترین اندام های بدن نسبت به لرزش هستند، محققان در حال به روزرسانی این فناوری هستند تا بتوانند دیسک های لرزان را برای کف پاها نیز به صورت همزمان با دست ها به کار بگیرند.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Entertainment Computing منتشر شده است.

ارسال نظر