ابتکار جالب گوگل در المپیکی شدن

طی سال‌های اخیر، گوگل طرح‌های مختلفی را به عنوان لوگوی مناسبتی خود جهت نشان دادن زمان  برگزاری بازی‌های المپیک امتحان کرده است. شاید المپیک میوه‌ای گوگل به اندازه المپیک واقعی سرگرم کننده باشد.

ابتکار جالب گوگل در المپیکی شدن

به گزارش کلیک، در یکی از این طرح های لوگوی مناسبتی، نقاشی‌ها و پویا نمایی‌های روزانه گوگل، ورزش‌های خاصی را جشن می‌گرفتند و یا حتی به معرفی و بزرگداشت ورزشکاران و کشورهای در حال رقابت می‌پرداختند. به هر حال، در المپیک ۲۰۱۶ ریو، گوگل قرار است کاری کاملاً متفاوت انجام دهد.

طبق آنچه که صبح جمعه بر روی صفحه جستجوگر گوگل ظاهر شده بود، این لوگوی مناسبتی با موضوع جشن افتتاحیه المپیک ریو در برزیل مطابقت داشت. این لوگو یک ویدیوی یک دقیقه‌ای را از یوتیوب نشان می‌داد که در آن از میوه‌هایی که به گفته خود گوگل داخل یکی از ایستگاه‌های خبری ریو حضور داشتند، گزارشی پخش می‌کرد. این میوه‌ها در مسابقات المپیکی مانند ماراتن، عنکبوت سواری، واترپولو، دوچرخه سواری و گلف شرکت می‌کردند. جالب تر آن که این میوه‌ها به جای مدال طلا، بر سر "تازه ترین میوه" رقابت می‌کنند.

این ویدیو به اندازه کافی سرگرم کننده هست اما دلیل اصلی نمایش این ویدیو در قسمت لوگوی مناسبتی صفحه جستجوگر گوگل این است که این شرکت می‌خواهد بازی جدید خود را معرفی کند. این بازی دقیقاً داخل نرم افزار گوگل انجام شده و بر روی اندروید و iOS قابل اجرا است. البته احتمالاً مجبور خواهید بود که Google App خود را به روز رسانی کنید تا بتوانید این بازی را در زیر لوگوی گوگل از داخل این نرم افزار پیدا کنید.

گوگل طی دو هفته آینده نیز در مورد "بازی های میوه‌ای" خود گزارش پخش خواهد کرد یعنی درست زمانی که شما مشغول انجام بازی بر روی نرم افزار هستید. این نرم افزار تعداد ۷ رقابت مختلف را به اجرا در می‌آورد. از جمِله یک بازی دوندگی که در آن شما یک توت‌فرنگی هستید که باید از یک لیمو جلو بزنید! در این بازی باید به چپ و راست بلغزید و حرکت کنید تا جایزه‌های افزایش سرعت را دریافت کرده و جلوتر از لیمو باقی بمانید.

همچنین یک بازی شنا هم در این نرم افزار قرار دارد که در آن می‌توانید با کج کردن و برگرداندن گوشی تلفن خود، از برخورد با قطعات یخ شناور بر روی آب خودداری کنید (که با توجه به محتوای بازی با عقل جور در می‌آید).

برای هر یک از این بازی‌های مهارتی، یک زمان کلی و یک رتبه بندی از یک تا سه ستاره دریافت خواهید کرد. همچنین می‌توانید یک بازی را دوباره انجام دهید و یا امتیاز خود را در هر یک از بازی‌ها با دیگران به اشتراک بگذارید.

هنوز مشخص نیست که آیا این تنها کاری است که این لوگوی مناسبتی جدید گوگل قرار است انجام دهد یا نه. یا حتی مشخص نیست که آیا گوگل طی این دو هفته برخی از افراد و ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات واقعی المپیک را نیز نشان خواهد داد یا خیر. پس تا آن موقع از رقابت با میوه‌هایتان لذت ببرید!

ارسال نظر