اندازه گیری دمای بدن بدون لمس آن توسط تب سنجی جدید

دقیق ترین روش اندازه گیری دمای بدن نوزاد یکی از ناخوشایندترین آن ها نیز هست. اما اکنون با ترمو ویتینگ جدید نوزادان می توانند نفس راحتی بکشند چون تنها با کشیدن آن بر روی پیشانی نوزاد وجود تب تشخیص داده می شود.

اندازه گیری دمای بدن بدون لمس آن توسط تب سنجی جدید

به گزارش کلیک، ویتینگ، برای اولین بار در CES ژانویه ۲۰۱۶ رونمایی شد، که اخیرا توسط نوکیا حاصل شده، نهایتا گواهینامه FDA برای ترمو را به دست آورده است که اکنون تحت کلاس ۲a دستگاه پزشکی طبقه بندی می شود. در اصطلاح لیمن به این معناست که کاربرد ترمو بی خطر است اما در تعیین دما، حداقل تا جایی که وزارت غذا و دارو پیگیر است، بسیار دقیق عمل می کند. این اولین و بهترین شرط فروش است و امنیت خاطر بیشتری برای والدین سخت گیر به ارمغان می آورد.

چه چیزی ترمو را از دماسنج استاندارد داروخانه شما که آن را زیر زبان، بغل یا درون مناطق ناخوشایند دیگر می گذارید متمایز می کند؟ به انتهای ترمو نگاه کنید آینه کوچکی می بینید، در پشت آن صفی از ۱۶ دماسنج مادون قرمز وجود دارد که می توانند بدون تماس با پوست و خیلی سریع دما را بخوانند. چگونگی استفاده از ترمو چیزی است که این دستگاه را برای والدین یا مراقبانی که باید با کودکانی سروکار داشته باشند که بیش از چند ثانیه ساکت نخواهند ماند مطلوب تر می کند. این صف از حسگرهای مادون قرمز برای اندازه گیری شریان گیج گاهی بیمار، که به بالای گیج گاه و اطراف پیشانی می رود و خون را از قلب به سر می آورد، طراحی شده. در نهایت روش آسان تری برای اندازه گیری دما مرکزی بدن فرد مهیا کرده است.

برای خواندن ترمو تنها کاری که باید انجام دهید این است که تنها دکمه دستگاه را فشار دهید، انتهای سبز دماسنج را در مرکز پیشانی فرد قرار دهید و سپس به آرامی آن را به سمت گیج گاه حرکت دهید تا زمانی که حس کنید ترمو دوبار بلرزد. این کار حدود دو ثانیه زمان می برد و در طول این زمان صف حسگر مادون قرمز ترمو به حدود ۴۰۰۰ می رسد، که سپس با استفاده از الگوریتمی که عوامل دیگری، مانند دمای اتاق را مدنظر قرار می دهد پیش از آن که نتیجه نهایی را ارائه دهد پردازش می شود. در صورتی که تنها یک پزشک یا والد نگران باشید می توانید حدس بزنید که عدد ارائه شده خوب یا بد است. در نتیجه ترمو به این موضوع هم فکر کرده است.

ویتینگ با بهتر کردن محصولات درمانی متعارف، مانند ترازو دستشویی، با عملکردهای هوشمند و مرتبط که پیگیر اطلاعات شما نیز هست نامی برای خودش دست و پا کرده است، در نتیجه این راهی آسان برای ایستادن در اوج پیشرفت هایتان است. آیا این ویژگی های اضافی ضروری است؟ این موضوع مطمئنا جای بحث دارد اما قطعا شما می خواهید ترمو را به برنامه اندروید یا ios همراهمش متصل کنید. این برنامه به طور پیوسته بر دمای اندازه گیری شده توسط ترمو ضربه می زند. این برنامه اجازه می دهد به عقب برگردید و ببینید تب چقدر تشدید یا کم شده است. این برنامه هم چنین دمای اندازه گیری شده هر کدام از اعضا خانواده، شامل افراد بالغ یا کودکان، را در حافظه خود جای می دهد، چیزی که سریعا در پی نصبش بر می آیید.

چرا؟ ترمو با دانستن سن، قد و وزن کاربر می تواند سریعا بازخورد دهد که آیا دما خوانده شده بیانگر تب است یا خیر. بعد از آن که دما با موفقیت اندازه گیری شد کاربر می تواند لیست اعضا خانواده را بر دستگاه ثبت کند که در اصل به وسیله حرکت ساده انگشت به سمت پایین یا بالا نمایشگر ترمو به برنامه افزوده شد. بله، به طور مخفیانه کارکرد لمسی هم دارد. زمانی که کاربر مناسب انتخاب شد، یک LED ساده سبز، زرد یا قرمز برای دما اندازه گیری شده روشن خواهد شد و اشاره می کند که آیا همه چیز خوب است یا نه، آیا تب شروع شده یا آیا توجه پزشکی خاصی را می طلبد یا خیر. امیدواریم هرگز با رنگ قرمز مواجهه نشوید.

آزمایش صحت ترمو بدون دسترسی به ابزار پزشکی مشابه که بیمارستان ها برای گرفتن دما بیمار به آن متکی هستند سخت است. اما از طریق آزمایشات خودمان طی چندین بار تکرار بر قسمت های مختلف بدن کاربران متفاوت، مشاهده کردیم که نتایج به طرز غیر قابل باوری ثابت و استوار هستند. (شما باید برای اندازه گیری عدد دقیق تب آن را به پیشانی بچسبانید). هم چنین تاییدیه FDA دستگاه به این معناست که می توانید به دما اندازه گیری شده اولیه اعتماد کنید، فقط زمانی که ترمو مشکلی را ارائه می دهد با دکتر تماس حاصل کنید.

این محصول از امروز در اپل بریک و مورتار استور یا فروشگاه های آنلاین اپل و ویتینگ به قیمت ۱۰۰ دلار موجود است. ترمو جایگزین بسیار ارزان تری برای دماسنج استاندارد، یا محصولات مشابه خود است. به خصوص این که شما برای بهره بردن از بهترین شاخصه هایش به گوشی هوشمند برای اتصال از طریق وای فای یا بلوتوث نیاز خواهید داشت. اما هر والدینی که بخواهد دمای بدن فرزند بیمارش را اندازه بگیرد خیلی زود به ارزش کاربرد آسان ترمو پی خواهند برد. البته هم چنان نشاندن بچه بدقلق برای دو ثانیه تا بتوان آن را بروی پیشانی اش حرکت داد سخت است اما نسبت به جایگزین های موجود بسیار بهتر می باشد.

ارسال نظر