دو برابر شدن عمر باتری گوشی های هوشمند با فناوری جدید

اخیرا باتری های جدیدی توسط شرکت SolidEnergy تولید شده است که می تواند عمر باتری گوشی های هوشمند را تا ۲ برابر افزایش دهد.

دو برابر شدن عمر باتری گوشی های هوشمند با فناوری جدید

به گزارش کلیک، اگر شما از فردی که در خیابان در حال قدم زدن است بپرسید که او دوست دارد کدام یک از قسمت های گوشی وی در سال بعدی ارتقا داده شود، بدون شک جواب او باتری خواهد بود. خبر خوب این است که اخیرا یک شرکت وابسته به دانشگاه MIT به نام SolidEnergy Systems موفق به ساختن باتری جدیدی شده که اندازه آن نصف باتری گوشی آیفون ۶s است.

این باتری جدید از آندی استفاده می کند که به دلیل ورق نازک به کار رفته در آن، ۲۰ درصد از باتری های فعلی نازک تر است. الکترولیت این باتری، پیوندی از مواد مایع و جامد است که لایه جامد دور ورقه و مایع غیر قابل اشتعال را گرفته است. از آنجایی که باتری جدید شرکت SolidEnergy به جای گرافیت، از ورقه فلز لیتیم برای آند استفاده می کند، این باتری قادر است یون های بیشتری را نسبت به باتری های لیتیم- یون استانداردی که امروزه استفاده می شود، ذخیره کند.

batmud

بنابر این، باتری های تولید شده توسط SolidEnergy دارای چگالی دو برابر بیشتر از باتری های لیتیم-یون فعلی هستند. به عبارت ساده تر گنجایش این باتری های جدید با باتری های فعلی گوشی های هوشمند برابر است، ولی اندازه آن ها نصف است. به عبارت دیگر، در صورتی که اندازه این باتری های جدید را با باتری های فعلی مساوی قرار دهیم، آن ها می توانند ۲ برابر بیشتر انرژی ذخیره کنند. همچنین با توجه به استفاده از مایع غیر قابل اشتعال در باتری های جدید، آن ها بسیار ایمن تر از باتری های لیتیم -یون هستند. باتری های لیتیم-یون در صورت سوراخ شدن و یا قرار گرفتن در معرض اکسیژن منفجر خواهند شد.

batmud2

چه باور کنید چه نکنید، این باتری های جدید برای تولید در سطح گسترده و تجاری سازی آماده هستند. حتی می توان گفت تا اوایل سال بعدی میلادی بتوان از آن ها در گوشی های هوشمند و تجهیزات پوشیدنی استفاده کرد. اکنون تولید کنندگان گوشی های هوشمند با یک چالش جدید و سخت رو به رو خواهند شد: آیا آن ها ترجیح می دهند با کاهش سایز باتری، ظرفیت مشابهی همانند قبل را ارائه دهند و از فضای خالی شده برای اضافه کردن قابلیت های جدید یا نازک تر کردن دستگاه استفاده کنند؟ و یا سایز باتری ها دست نخورده باقی می ماند و در عوض گنجایش و ظرفیت ذخیره انرژی ان ها دو برابر قبل می شود؟ برای دیدن پاسخ تولیدکنندگان کافیست یک سوال دیگر منتظر بمانید.

ارسال نظر