فاش شدن اسرار گلکسی نوت ۷

بسیاری از منتقدین از گوشی Galaxy Note7 سامسونگ به عنوان یکی از بهترین، اگر نگوییم بهترین، گوشی های هوشمند موجود در بازار نام می برند. جالب ترین ویژگی این گوشی طراحی ضد آب و صفحه نمایش خمیده آن است و برای اولین بار از اسکنر عنبیه در یکی از گوشی های سامسونگ استفاده شده است.

فاش شدن اسرار گلکسی نوت ۷

به گزارش کلیک، اکنون که این گوشی عرضه شده است، شرکت iFixit قطعات آن را از هم جدا کرده است، به طوری که نتیجه آن جالب ترین کالبد شکافی یک دستگاه در چند وقت اخیر است.

اولین نکته این است که این گوشی قابلیت تعمیر نسبتاً مناسبی دارد به طوری که امتیاز ۴ از ۱۰ را از نظر استاندارد شرکت iFixit دریافت کرده است. صفحه خمیده آن قابل تعویض نیست و به دلیل چسب قوی بر روی شیشه پشت صفحه نمایش آن باز کردن این گوشی سخت است. اما، باتری، مدار درگاه شارژ و چندین قطعه آن قابل تعویض هستند، قابلیتی که در گوشی های هوشمند رده بالای کنونی رایج نیست. با این وجود، در زمینه قابلیت تعمیر، گوشی آیفون ۶S امتیاز بسیار بهتری را دریافت کرده است.

در زمینه قابلیت ضد آب بودن، به نظر می رسد که این گوشی سامسونگ به واسطه استفاده از چسپ و لاستیک فراوان در نقاط حساس گوشی رتبه IP68 را کسب کرده است، این موضوع باز کردن این دستگاه را سخت تر می کند، اما به خوبی آب و گرد و خاک را از گوشی دور نگه می دارد.

با این وجود، جذاب ترین بخش این کالبد شکافی مربوط به اسکنر عنبیه است که از یک تابنده نور فرو سرخ و یک دوربین جلوی مجزا تشکیل شده که از عنبیه کاربر عکس می گیرد ( این بدین معناست که Note7 دارای دو دوربین جلو است؛ که برای پز دادن عالی است). ما تصور می کردیم که دوربین دوم آن جا قرار دارد، اما هنوز هم دیدن فناوری در پس اسکنر عنبیه سامسونگ در قالب یک بدنه الکترونیک جذاب است.

از نکات برجسته دیگر این کالبد شکافی می توان به باتری ۳۵۰۰ میلی آمپر و توان ۱۳٫۴۸ وات در ساعت این گوشی اشاره کرد - که فقط کمی ضعیف تر از باتری Galaxy S7 Edge سامسونگ است، ما در گوشی های Galaxy S7 و Galaxy S7 Edge شاهد طرح خنک کننده ای مبتنی بر لوله های گرمایی و یک قاب ظاهراً تقویت شده تر هستیم، که هم برای انسجام ساختاری بهتر و هم برای اهداف ضد آب بودن است.

ارسال نظر