لوگوی جدید فایرفاکس را طراحی کنید

چندی پیش توسعه دهنده مرورگر موزیلا فایرفاکس یعنی شرکت موزیلا اعلام کرد که قصد دارد لوگوی این مرورگر را تغییر دهد و در نظر دارد با انجام یک نظرسنجی در اینترنت از نظر کاربران این مرورگر در مورد طراحی لوگوهای جدید مطلع شود.

لوگوی جدید فایرفاکس را طراحی کنید

به گزارش کلیک، بنیاد موزیلا از طراحان یک شرکت انگلیسی تحت عنوان Johnson Banks خواسته است تا هشت طرح مفهومی مختلف که نشان دهنده فعالیت بنیاد موزیلا باشد، طراحی کنند.

در طراحی این لوگوها از رنگ‌های متنوعی استفاده شده است و چندین مورد از آن‌ها یادآور سبک طراحی‌ها در دهه‌های ۸۰ و ۹۰ هستند. تیم موری، سرپرست تیم طراحی مرورگر موزیلا فایرفاکس با ارسال نوشته‌ای در یک وبلاگ نظر خود را اینگونه بیان کرد: "هر یک از این لوگوها موضوع متفاوتی را در مورد شرکت نقل می‌کنند؛ از تجلیل از اصول مرتبط با رشد و توسعه گرفته تا ارائه شرکت به عنوان شرکتی که همیشه به دنبال توسعه محتوای دیجیتالی بوده است؛ از برجسته کردن صفات و ویژگی‌های جامعه جهانی شرکت گرفته تا توجه ویژه به شرکت که باعث رشد و شکوفایی متداوم آن می‌شود. لوگوهای مفهومی طراحی شده، ایده‌هایی را به صورت هوشمندانه و غیر قابل انتظار در مورد موزیلا بیان می‌کنند".

موزیلا با انجام نظرخواهی خود در دو هفته آینده، از کاربران می‌خواهد نظرات و انتقادات خود را در مورد طرح‌های جدید موزیلا فایرفاکس بیان کنند؛ اما این نظرسنجی در مقیاس وسیع و گسترده‌ای انجام نمی‌شود.

واضح و مشخص است که موزیلا برای نظر خواهی در مورد طراحی لوگوهای جدید خود، فراخوان عمومی گسترده‌ای انجام نمی‌دهد و فقط یک نظرخواهی ساده است و از کاربران می‌خواهد لوگویی که نظر آن‌ها را به خود جلب کرده است، انتخاب کنند.

موزیلا طی انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: "از بین هشت لوگوی طراحی شده تنها سه لوگو انتخاب خواهد شد و این انتخاب تا حدودی به نظرات کاربران و تا حدودی به نظرات مسئولان طراحی خود شرکت و تا حدود زیادی به آنچه که مرورگر فایر فاکس برای برقراری ارتباط با کاربران جهان به آن نیاز دارد، بستگی خواهد داشت. انتظار می‌رود موزیلا تا اوایل مهر ماه از لوگوی جدید خود رونمایی کند.

برای بیان نظرات یا انتقادات خود در مورد لوگوهای جدید مرورگر موزیلا به وبلاگ موزیلا مراجعه کرده و با کلیک بر روی هر لوگو و باز شدن صفحه اختصاصی هر یک از آن‌ها، نظرات خود را در مورد لوگوی جدید بیان کنید.

ارسال نظر