با قدرتمند ترین لپ تاپ های گیمینگ جهان آشنا شوید

اولین لپ تاپ های گیمینگ جهان که از جدیدترین کارت گرافیک سری فوق العاده قدرتمند GTX10 انویدیا استفاده می کند، به زودی روانه بازار خواهد شد.

با قدرتمند ترین لپ تاپ های گیمینگ جهان آشنا شوید

کلیک - اکثر لپ تاپ های گیمینگ دنیا همراه با یک پردازنده گرافیکی یا GPU عرضه می شوند که برای ۹۹ درصد افراد مناسب است و نیاز های آنان را برطرف می کند. اما برخی دیگر هستند که این میزان قدرت گرافیکی را کافی نمی دانند و به سوی استفاده از دو پردازنده گرافیکی به صورت همزمان که با نام SLI شناخته می شود، رو می آورند.

اگر شما خود را جزو دسته دوم می دانید، آرزوی شما اکنون محقق شده است. شرکت ایسوس به همراه اوریجین (Origin) اخیرا لپ تاپ های گیمینگ جدیدی را تولید کرده اند که از دو کارت گرافیک GTX 1080 استفاده می کنند.

در اینجا قصد داریم این دو لپ تاپ را که در حال حاضر قدرتمند ترین دستگاه های قابل حمل موجود در جهان است، مورد بررسی قرار دهیم.

Asus ROG GX800

این لپ تاپ گیمینگ Asus ROG GX800 است. این دستگاه دارای صفحه نمایش ۱۸٫۴ اینچی با کیفیت ۴K است که از فناوری G-Sync انویدیا بهره می برد. به کمک این فناوری شما می توانید بازی ها را فوق العاده روان اجرا کنید. متاسفانه فعلا قیمت یا زمان عرضه این لپ تاپ مشخص نشده است.

sli-gaming-laptop-gtx1080 (2)

در قسمت بیرونی این لپ تاپ دو کارت گرافیک عظیم و فوق قدرتمند GTX 1080 وجود دارد. با استفاده از قدرت پردازش خارق العاده حاصل شده می توان به راحتی دنیای واقعیت مجازی را تجربه کرد و سنگین ترین بازی های رایانه ای را با حداکثر کیفیت گرافیکی ممکن در جهان اجرا نمود.

sli-gaming-laptop-gtx1080 (8)

این همه قدرت به معنی تولید گرمای زیادی است که با استفاده از سیستم خنک کننده مایع درون لپ تاپ GX800 و سیستم جانبی متصل شده به آن می توان حرارت را از دستگاه دور کرد. علاوه بر این، قدرت شگفت انگیز لپ تاپ GX800، موجب سنگینی و بزرگ شدن آن نیز شده است و حتی بدون اتصال داک لپ تاپ، می توان آن را جزو دستگاه های بزرگ و غول پیکر به شمار آورد.

sli-gaming-laptop-gtx1080 (6)

در تصویر زیر می توانید بخش های داخلی لپ تاپ و داک غول پیکر آن را در حین کار مشاهده کنید.

sli-gaming-laptop-gtx1080 (7)

مایع موجود در سیستم خنک کننده، حرارت را از پردازنده و GPU می گیرد وبا استفاده از لوله ها آن را به بیرون منتقل می نماید. سپس مایع داغ شده به رادیاتور موجود در داک رفته و حرارت خود را به رادیاتور می دهد. در مرحله بعد فن ها گرما را از رادیاتور دور می کنند و به هوا انتقال می دهند.

شما می توانید با استفاده از یک آنتن وای فای مجزا، قوی ترین ارتباط بی سیم را جهت اجرای بازی های چند نفره آنلاین به دست آورید.

sli-gaming-laptop-gtx1080 (5)

یکی از سایت های اختصاصی بازی های رایانه ای، بنچمارک هایی را از GX800 تهیه کرده است که عملکرد آن را به نمایش می گذارند. هر دو مدل لپ تاپ با پردازنده گرافیکی تکی و پردازنده دوگانه عملکرد مسحور کننده ای را از خود نشان می دهند و حتی در برخی موارد از رایانه های رومیزی با مشخصات یکسان نیز عملکرد بهتری دارند.

sli-gaming-laptop-gtx1080 (3)

Origin EON17-SLX

لپ تاپ Origin EON17-SLX نیز دارای دو کارت گرافیک GTX 1080 است که قادر به اجرای بازی های واقعیت مجازی یا هر چیز دیگری است.

sli-gaming-laptop-gtx1080 (1)

این لپ تاپ در دو مدل ۱۵ اینچی و ۱۷٫۳ اینچی با صفحه نمایش های ۱۰۸۰p یا ۴K قابل تهیه است. این دستگاه نیز از فناوری G-Sync انویدیا بهره می برد که تجربه روانی را در هنگام اجرای بازی های رایانه ای به شما هدیه می دهد.

sli-gaming-laptop-gtx1080 (4)

مدل ۱۷٫۳ اینچی با یک کارت گرافیک GTX 1070، صفحه نمایش ۱۰۸۰p و پردازنده Core i5 6500 حدود ۲۳۵۴ دلار قیمت دارد. البته شما می توانید این لپ تاپ را سفارشی سازی کرده و با انتخاب مدل ویژه با دو کارت گرافیک، صفحه نمایش ۴K و پردازنده قدرتمند Core i7 6700K به رویاهای خود دست یابید. البته دستگاه دوم حدود ۴۳۴۰ دلار برای شما آب می خورد.

این دستگاه از اوایل ماه سپتامبر روانه بازار خواهد شد.

sli-gaming-laptop-gtx1080 (9)

لپ تاپ Eon توانسته علی رغم قدرت زیاد خود، تا حدی مشکل حرارت را به صورت درونی حل کند و هیچ دستگاه داکی با آن وجود ندارد. از آنجایی که این امر قابلیت حمل پذیری این دستگاه را افزایش می دهد، می توان آن را مزیتی نسبت به لپ تاپ ایسوس دانست. ولی در کل این لپ تاپ نیز جزو دستگاه های غول پیکر به شمار می رود.

ارسال نظر